-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Flere GM-grep enn vekk med Olds og Luton
Wall Street Journal følger opp de siste dager meldinger om GM-reduksjoner som så langt er uttrykt i at Oldsmobile, USAs eldste bilmerke, skal under øksa, og at Vauxhall-fabrikken i Luton (som stammer fra 1905, lenge før GM kunne stave Europa) skal legges ned.
At disse informasjonene kommer omtrent samtidig med at GM-sjef Richard Wagoner er i Mexico og introduserer blant annet den nye Blazer for blant annet norske journalister, er nok ikke tilfeldig.
Avisen forteller nokså luftig at disse grepene skal være med på å spare hundrevis av millioner dollars. Men det er ikke bare innsparingen som er viktig, sier Ronald Zarella, som er sjef for GMs USA/Canada-operasjoner, de skal også få folk mer skjerpa. Når ballen lander, skal folk hive seg over den, og ikke sitte stille og se på hvor den spretter.
Spennende er en av planene som avisen avslører. Nå skal det bli slutt på at GM, fantasiløst, krever lavere pris fra underleverandører. Sammen med sine leverandører skal GM nå opprette grupper som skal jobbe med nye konstruksjoner som gjør innkjøpte komponenter billigere. Underleverandøren skal få beholde 35% av den summen som da spares, GM får resten. Og ikke minst skal GM nå blåse nytt liv i ettermarkedsoperasjonen sin, slik at den minst kan doble driftsmarginen i forhold til bilproduksjon, En økning i resultatet der på 30%, til 12 milliarder dollars, på tre år, er hva verdens største ser for seg på dette området – i følge avisen.
Av Jon Winding-Sørensen – bilnorge.no