-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Hater billys
På Kistefos-museet treffer du nå bl.a. Yngve Holen. En av dem som tar elementer fra bilen og gjør kunst av det.
Hater Headlight og Hater Taillight heter verkene til Yngve Holen. Han er 1982-modell, men objektene hans er meget ferskere – det er aggressive front- og baklys fra den perioden da lyktene virkelig begynte å få menneskelige preg.
Men først: Dersom du er i Oslo-området på sommeren og vil ta en tur til Kistefos på Jevnaker for å besøke det fantastiske nye galleriet «The Twist», er du nok fremdeles noen uker for tidlig ute.
Bygget ligger der – en fantastisk blanding av bro over en elv, et museum og en skulptur – men det er ikke åpnet ennå.
Derimot er resten av anlegget åpent, blant annet med noe som må være Norges fineste toalett-anlegg på denne siden av Lofoten. Og i Nybruket Kunsthall finner du utstillingen TEMPO TEMPO TEMPO.
Der har Yngve Holen hengt opp noen av sine objekter på veggen. I øyeøyde og med lys på – det er som du er alien rett i fleisen der du står.
Holen er norsk, men født i Braunschweig og jobber mest i Tyskland. De som har fulgt ham vet at han er også en av oss – en som tar i bruk bilen når han presterer.
Nå er det selvfølgelig ikke bilen i seg selv som er hovedformålet med uttrykkene. Det ligger mange elementer av forbrukerkultur og teknologi og om hvordan objektene er i ferd med å definere oss i stedet for at vi skal definere dem, inne i dette.
Og så har han en egen hang til å kutte opp mekaniske gjenstander, enten det er en hel bil, eller en vannkoker eller en CT-skanner – de ser ut som moderne versjoner av da Vincis tegninger av dissekerte legemsdeler.
Men det kan være så mye samfunnskritikk det bare vil, han slipper ikke unna at det er en helt spesiell estetikk i objektene hans.
Håndverk også – forresten. Selv om du ikke ser det så godt på utstillingen i Kistefos. Da må du til Kunsthall Stavanger. Der henger den samme utstillingen som var i Kunstnernes Hus tidligere i år.
Hovedtemaet er bilfelger. Han har scannet noen slike, blåst dem opp, reprodusert dem som monumentale treskulpturer og nå henger de på veggen i Stavanger frem til 28. juli.
På den annen side, du kan vente en måned og SÅ dra til Kistefos. Da får du med det både Holen og The Twist.