-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Intet salg av MG (men hvor kommer øl-dunsten fra?)
Endelig en søndagsavis-historie som blir kjapt dementert med et språk som tyder på at her er det et virkelig, i motsetning til et politisk, dementi.
Det er ikke akkurat den type rykter denne bedriften trenger nå, en snau uke etter at andre historier antydet at John Towers (bildet), toppsjefen, vill få masse pepper på neste styremøte, og blant annet bli bedt om å senke produksjonsmålet fra 200.000 til 165.000 biler.
Dersom historien om MG ut skulle vist seg å ha et snev av sannhet i seg, ville det bety enda et mistillitsvotum mot John Towers og hans strategi. Men to av de som skulle være sentrale i dette bakholdsangrepet var klare i sine uttalelser. Kjernen bak utkjøps-planene skulle nemlig være racerbilkonstruktøren Lola og engineering-firmaet Mayflower, som offentliggjorde et tett samarbeide tidligere i uken. Begge selskapene har også representanter blant de pengefolkene som sitter i MG Rovers representantskap. Både Lola-sjef David Bowes og Mayflower direktøren Terry Whitmore sa klart fra at historien var tøv, og at hvis det fantes slike planer kjente i hvert fall ikke de noe til den.
Og hele tiden kjenner du en anelse av den spesielle lukten fra engelsk bitter bak denne historien. Grunnen er at en gammel venn av disse sidene, Alchemy, som var de som forhandlet lengst med BMW om å overta Rover, ikke har lagt seg ned for å dø, fordi det var en annen gruppe som fikk bruke sin risikovillige investeringskapital på den skadeskutte bilfabrikken.
Nå er nemlig Alchemy ute med pub-til-pub skoene sine. De har klargjort 1,5 milliarder pund, og er klare til å kjøpe 1.500 av Whitbreads puber over hele England. Men det er ikke noe sikkert resultat her enda heller. Den japanske storbanken Nomura har nemlig også fått smaken på pints og bitter.
Av Jon Winding-Sørensen – Bilnorge.no