-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger – Innlandet
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
AutoriaGruppen:
Salgssjef bruktbil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Klart for Peugeots designfinalister
Mange husker sikkert at vi formidlet Peugeots invitasjon til designkonkurranse i månedene før jul. Noen av dere deltok også. Nå er arrangementet kommet så lagt at de ti finalistene er klare.

Flere enn 2.000 tok imot invitasjonen og mer enn 80 prosent av de innkomne forslagene kommer fra land utenom Frankrike. Hvilket i det minste viser at Peugeot har en internasjonal struktur på web-brukerne sine. Og at det ikke bare er de aller yngste som besøker dem, gjennomsnittsalderen på deltakerne er 28 år.
Det som nå har skjedd at 50 utvalgte utkast har ligget på nettet en stund og ved hjelp av stemmer fra nett-brukerne og fra en fagjournalist-gruppe er ti finalister tatt ut. Det er de vi viser bilder av her. Nå skal modeller av disse ti utkastene stilles opp i Peugeots Design-senter utenfor Paris, og Peugeots egne designere skal avgjøre hvem som skal vinne. Det er naturlig at siste utvelgelsen gjøres her, prosjektet skal jo tross alt vise en fremtidig Peugeot.
Av navnene på de ti finalist-designerene virker det som det er mange både fra Sør Amerika og fra land i det tidligere Sovjet Unionen. Det virker som om alle har tenkt forholdsvis konvensjonelle biler, selv om konkurransen var mottagelig for alle typer kjøretøy, to, tre eller fem hjul, og gjerne helt utopisk, eller med masse humor. Men det er nok bil de fleste har tenkt seg.
Navnet på vinneren, og vinnerutkastet blir gjort kjent på Geneve-utstillingen om en måned, og så skal konseptet bygges. Vi skal holde dere orientert.
Av Jon Winding-Sørensen – bilnorge.no
BILDER:
Bilde: Project Stay & Go
Bilde: Project Senso
Bilde: Project Provence
Bilde: Project Obradovic
Bilde: Project Moonster
Bilde: Project Lynx
Bilde: Project L & G
Bilde: Project Extreme Sportscar
Bilde: Project Apache
Bilde: Project 201 Hommage