-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Lynk & Co. En ny klubb i byen
Volvo har forhandlere. Polestar har Spaces. Lynk & Co har klubber. De har nettopp åpnet sin første i Amsterdam. Men litt pinglete som club-klubb kanskje. Den stenger 18.00!
Vi har jo visst at Lynk & Co, det tredje svenske Geely-merket, skulle gjøre ting enda mer annerledes.
Mens Volvo fremdeles er en bil du kan få lov til å kjøpe hos en forhandler, er eneste grunnen til at du som Polestar-kunde skal nærme deg en forhandler at du skal få utlevert bilen din, eller at den skal inn på tilbakekalling.
Handelen har du gjort på nett, og dersom du på død og liv vil overbevise deg selv om at den har plass til en barnevogn (eller ikke), må du oppsøke ut utstilt bil i en ‘space’
Oslo fikk for øvrig verdens første Polestar Space.
Lynk & Co tar eierskapstankegangen enda lenger. Du skal nok få lov til å eie den, men bildeling og abo ligger i bånn.
Som en person som lever og ånder i delings-samfunnet er du selvfølgelig interessert i det kollektive, du er utadvendt, inkluderende og urban.
Prototypen på en klubber.
Velkommen til klubben da, sier Lynk & Co og bygger en klubb. Du finner kanskje en bil langt der inne, men vekten er lagt på avsondrede lounges eller disker og bord.
Og kanskje mer mørk USA-stil enn ren og lys skandinavisk?
Men med attraksjoner. DJ-sets, eller sniktitt på kommende filmer eller et eller annet som skal få deg til å komme tilbake. Og du skal alltid kunne stikke av fra tråkige folk for å sjekke ut en 01 – den skal være der.
Du trenger ikke være medlem, klubbene er åpne for alle, men du kan bli medlem av bilen på tre forskjellige måter.
Måneds-abonnement, som sies opp med en måned varsel. Eller du betaler ikke noe, men stiller deg på en liste for å få lov til å leie noens Lynk & Co. Og den tredje er at du betaler nesten € 40.000 for hele bilen, så kan du leie den ut til de andre.
Vi får se hva publikum velger. Bilen skal først lanseres i Nederland, Tyskland, Spania, Frankrike, Sverige og et par steder til. Foreløpig står ikke Norge på kartet i det hele tatt.
Da blir det heller ikke noen klubb på Oslo med det første, men greit nok det – kulturhus med tema og vin er det kanskje nok av i Oslo nå.
Den neste klubben skal i hvert fall åpne i hjembyen Gøteborg før jul, og så kommer det en i Berlin på vårparten.
Det skal bli spennende å se om klubbkonseptet virker.