-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Mange år før Chrysler snur
Daimlerchrysler-sjefen Jürgen Schrempp har gitt et nyttårsintervju til sin lokalavis. Det viktigste budskapet var at det vil ta mange år før de klarer å snu Chrysler.
De tyske sjefene hos Chrysler, Dieter Zetsche og Wolfgang Bernhard, vil løse problemene i den amerikansk delen av konsernet på tre-fire år, sa sjefen. Og målet er at vi da igjen kan sette inn amerikanske ledere, føyde han til.
(Det er nok også noe amerikanske observatører kommer til å sette pris på å høre: det eneste amerikanerne kan er å styre i medvind!)
Schrempp sa også, i følge avisens nettutgave, at det ville være kriminelt, bare å tenke på å selge ut Chrysler nå. Til telegrambyrået Reuters kommer så Michael Pfister med en meget underlig kommentar. Han er en Daimlerchrysler talsmann på meget høyt nivå og sier at han kan bekrefte at Schrempp har snakket med avisen, men at han ikke kan kommentere enkeltheter i intervjuet fordi han ikke har lest det, og ikke var tilstede da det ble gjort.
I en annen artikkel, som blir offentliggjort i Der Spiegel, sier sjefen for Deutsche Bank, Rolf Breuer, at banken, som eier 12 prosent av Daimlerchrysler, har som prinsipp å selge seg ut av sine industri-engasjementer. Og at banken hadde gjort klart til å selge ut DC-sitsen, men valgte ikke å gjøre det til de rekordlave kursene aksjene har opplevd de siste månedene.
Banken sier også at de støtter dagens DC-ledelse, og at 1998-fusjonen var en god idé og at dagens problemer ikke endrer på akkurat det. Banken kaller det alvorlige, men kortsiktige, problemer.
På spørsmål om hvor aksjene må ligge for at et salg skal kunne bli aktuelt kom det ikke noe klart svar.
La det også være nevnt at i de siste børstimene i det gamle året økte kursen fra 40 til 41,20 dollars. I Frankfurt gikk de ut av året å 44,74 Euro, mens de startet år 2000 på 74,05. Skal vi tro at fra nå av kan det bare gå oppover?
Av Jon Winding-Sørensen – bilnorge.no