-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Matra skal ut
Lagardere SCA er et spennende fransk selskap, oppkalt etter eieren, Arnaud Lagardere. Men etter at han offentliggjorde de siste årsresultatene, rekord-høye, seks ganger bedre enn fjorårets, har han sagt klart fra at nå blir det media og ikke motor det skal satses på.

Men Lagardere er en lateral tenker, så da han begynte å lukte at nye media var interessant gikk han inn i nye media, og får altså resultater han tidligere bare har drømt om. Samtidig som forsvarsindustrien ikke akkurat er en ekspansiv virksomhet, dersom man skal oppføre seg hvitt. Og samtidig som underleverandørvirksomheten for bilbransjen blir stadig mer krevende.
Så selv om han opptrådte med en virkelig speisa prototype på Paris-utstillingen har han nå gitt beskjed om, sier AFP, at Matra Automobile, en del av Lagardere SCA, skal ut. Enten selges, eller gis bort eller legges ned.
Hvilket er ganske nye toner. Det er ikke lenge siden han antydet at det han egentlig ville var å selge en del av Matra Bil, men beholde majoriteten selv. Det ville sikre ham cash til media-ekspansjon, samtidig ville det sikre Matras fortsatte uavhengighet.
Av Jon Winding-Sørensen – Bilnorge.no