-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Mazda MX-5 på kabriolettoppen
Fjerde generasjon av Mazda MX-5 gjør det så bra at salget av nye kabrioletmodeller er mer enn doblet fra i fjor.
222 kabrioletmodeller ved inngangen til juni er egentlig begredelig, men likevel mer enn en dobling fra i fjor. Og det skyldes i stor grad Mazda MX-5. For hadde det ikke vært for at Mazda kom for sent til sommeren i fjor med fjerde generasjon av MX-5, ville tallene sett triste ut.
Det er så langt registrert mer enn tre ganger så mange MX-5 som VW Beetle, som er neste på listen, og mer enn fire ganger så mange som Mini på tredje plass.
Frykt likevel ikke for at Mazda blir utsolgt på MX-5. 140 sikre biler er nå økt til 160, og Wenche Skarpodde hos den norske importøren antyder at det kan bli flere. Spørsmålet er bare om bilene rekker fram til sommeren, eller først møter Norge i det været bikker over i regntunge og mørke høstkvelder?
Kort sommer forklarer ikke alene hvorfor kabrioletsalget er så labert. Fra en topp på 1335 biler i 2004, har salget falt i takt med bortfallet av de variantene folk flest har råd til å kjøpe. Borte er de franske, borte er småtassene fra Nissan, Mitsubishi, Daihatsu, Opel og Ford. Borte er også biler som Ford Focus og Volkswagen EOS.
I fjor forsvant sommervarianten av Golf ut av produksjon, og den norske importøren står urokkelig på at Opel ikke skal ta hjem Cascada, enn så lekker den er.
Tilbake er eksempelvis dyrere BMW-modeller, Porscher, en og annen Audi og Mercedes samt Ford Mustang. Det blir ikke stort volum av slikt.
Slik ser årets kabrioletsalg ut:
Kilde: OFV per 31.5.
| 1. Mazda MX5 | 105 |
| 2. VW Beetle | 31 |
| 3. Mini | 25 |
| 4. Porsche 911 | 9 |
| 5. BMW 2-serie | 7 |
| 5. BMW 4-serie | 7 |
| 7. Audi A3 | 6 |
| 7. Porsche 718 | 6 |
| 9. Ford Mustang | 5 |
| 9. Porsche Boxster | 5 |
| 11. Audi A5 | 4 |
| Andre | 12 |
| Totalt | 222 (+149,4%) |