-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Team Verksted AS:
Formann
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Volvo ut av Japan?
Det kommer stadig flere meldinger om at Volvo nok ikke kommer til å følge opp forlovelsen med Fuso. Svigerfar in spe viser seg å være en dominant kjiping med andre planer for datterens fremtid.
Egentlig hadde Volvo en avtale med Mitsubishi om at når de skal spinne off Fuso, lastebildelen, som en egen enhet om en måneds tid, så skulle Volvo kjøpe seg sterkt inn der. Så kom Daimlerchrysler sterkt inn på den japanske eiersiden, og de er jo heller ikke helt ukjent med lastebilstrategiske allianser. Det virket ikke logisk at de skulle sitte å se på at Volvo, som i dag eier 5% av Mitsubishi Motors, kjøpte seg opp til 20% i lastebildatteren.
Tonen utad har hele tiden vært at Volvo sier at for oss er avtalen gyldig, mens japanerne sier at intet har skjedd med hensyn til avtalen og Daimlerchrysler har hele tiden sagt ikkeno.
De siste ukene har det dukket opp stadig flere antydninger til at Volvo akter å trekke seg ut, eller blir presset ut av denne avtalen, men ikke noe offisielt har dukket opp. Før nå.
I den grad man kan kalle et intervju med Renaultsjefen Louis Schweitzer for offisielt. Hans selskap eier jo tross alt 20% av Volvo AB, så når han snakker med Wall Street Journal Europe, bør man nok høre etter. Det kan se ut som om Daimlerchrysler ønsker Volvo ut av Mitsubishi, sa han til avisen.
Volvo har en eksisterende avtale med Mitsubishi, fortsatte han, men det er jo ganske åpenbart at alt det vi hører fra Daimlerchrysler-kanten nå ikke er helt i overensstemmelse med avtalens tekst, antydet han forsiktig.
Hva blir da det neste for Volvo. Nissan Diesel?