-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Mitsubishi Lancer: Garantert traust og solid
Snakk om ettertraktet bruktbil, og ved valg av biler mindre enn fem år gamle gjelder fortsatt nybilgarantien. Mitsubishi Lancer er en av bruktbilkjøpernes favoritter.
Først publisert i BIL 3 - 2004.
Det gjelder særlig stasjonsvogna, og mange merkeforhandlere har venteliste på kurante biler. For det handler om en tidløs modell med anerkjent kvalitet og det mange kaller for bunnsolid.
Det ruller rundt 30.000 Mitsubishi Lancer på norske veier. Alt fra 1992 ble bilene levert med to kollisjonsputer, og fra 1998 var fire puter standard.
Pass på
Sjekk særlig grundig bilens elektriske system. Det har vært noe feil med fordeler, ladetilstand og nivået på batteriet. Det gjelder selv på nye biler. På eldre biler (fra før 1996) kan det også være mindre rustdannelser. Sjekk særlig rundt hjulkassene. Men sammenlignet med en rekke andre biler er rust ikke det store problemet.
Priser og tilbud
Suverent mest ettertraktet brukt er Lancer stasjonsvogn med firehjulstrekk, hvor prisen starter på kr 150.000 (årsmodell 2000), mens prisen på en årgang 1991 er 100.000 kroner. 4WD-varianten er en av markedes mest etterspurte brukte biler og derfor er prisene stive, også fordi utvalget er meget begrenset. Prisene på biler med bare forhjulstrekk er rundt regnet 10 prosent lavere.
Sedan holder seg også godt i pris – og en årgang 1997 er priset til rundt 100.000 kroner. De fleste som jakter på brukt Mitsubishi Lancer er allerede eier av den samme typen bil. Merkeforhandlere sier at Lancer er bilen som velges av godt voksne. Det viser også kvaliteten på mange brukte biler – de er velholdte og garantert fri for overraskelser.
Hva Bil har skrevet
Lancer er bil for den som vil ha en god kombinasjon mellom pris og utstyr. – Bil nr. 10,1996.
Et noe anonymt utseende og en beskjeden motor tilsier at kundene heller finnes blant de som vil ha en fornuftig bil fremfor de som ønsker seg et samtaleemne i nabolaget. – Bil nr. 7/8, 1996.