-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger Midt-Norge
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
RSA:
Salgs- og forhandlerkoordinator - RSA
-
Norges Bilbransjeforbund (NBF):
Områdeleder Bransje- og medlemsservice
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
To hybridlinjer fra Toyota
Med en fancy konseptbil demonstrerer Toyota at de i fremtiden vil ha alternative hybridutgaver. De viser også en oppdatert Land Cruiser.
Fortsatt skal du få kjøpt hybrider som er meget sparsomme i drikkeskålen, slik du kjenner dem i dag. Men Toyota vil også tilby alternative hybridutgaver der de benytter de to motorene for å oppnå høyere effekt.
For å demonstrere hva de mener har Toyotas europeiske designavdeling stylet opp en C-HR. Konseptet som debuterer i Frankfurt heter C-HR Hy-Power, men vi får ikke vite en døyt om hva den inneholder.
Toyota forteller at så mange av kundene i dag velger hybride løsninger, rundt 40 prosent av totalen i Europa, at det er vanskelig å forsvare at de i tillegg skal ha et par alternativer med bensin- eller dieselmotor for hver eneste modell.
I Norge er Toyotas hybridandel på hele 93 prosent, i tillegg til at alle Lexus som er registrert her hittil i år har hybrid drivlinje.
Toyota / Lexus har i dag 16 hybridmodeller på markedet i Europa, med syv forskjellige drivlinjer. Globalt nærmer de seg elleve millioner solgte hybrider, halvannen million av dem i Europa.
En annen nyhet fra Toyota i Frankfurt er en oppgradert Land Cruiser med en rekke kosmetiske endringer og en oppdatert 2,8-liters dieselmotor som er klar for EU6 Step 2.
I Norge selges Land Cruiser nesten utelukkende som varebil. 418 stykker er ifølge OFV registrert på grønne skilter hittil i år, mot bare 4 personbiler.
Syvseter-utgaven av Lexus RX 450h som vi viste spionilder av for noen uker siden nevnes ikke i Frankfurt. Kanskje de sparer den til bilutstillingen i Los Angeles litt senere i høst. Den kan jo være aktuell for Norge også.