-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Camaro utfordrer Mustang GT
De fem siste årene har Ford Mustang GT500 dominert det amerikanske muskelbilmarkedet. Nå får den snart konkurranse fra Chevy.
Det er en Camaro Z/28 som her er fersket under testing. Chevrolet legger ikke skjul på at dette er bilen som skal utfordre den populære muskelbilen Mustang GT500.
Selv om bilen er godt kamuflert ser vi at den får mye større luftinntak og dypere frontspoiler enn en vanlig Camaro.
I profil ser vi at bilen er utstyrt med seriøs hjulutrustning – 20-tommers felger og Goodyear Eagle F1 Supercar G:2 dekk bør sørge for bra med grep.
Bremsene ser ut til å være de samme som Cadillac benytter i sine muskuløse CTS-V-modeller.
LES OGSÅ: Drømmereprise: Shelby Mustang
Hekken er utstyrt med doble eksosrør på begge sider, og den amerikanske fotografen beskriver musikken fra disse ”nothing short of unholy!”
Integrert i bakfangeren sitter også en diffusor som skal øke marktrykket ved høye hastigheter. Den samme funksjonen har en gedigen hekkspoiler som er fjernet på disse bildene.
Under panseret sitter en GM LSA-motor, en 6,2-liters kompressormatet V8. Det bekreftes av både scoopet på panseret og av det fantastiske lydbildet fotografen beskriver.
Det er sannsynlig at Camaro Z/28 debuterer på en av de store amerikanske bilutstillingene som snart avvikles – Los Angeles i november eller Detroit i januar. I LA skal jo også den åpne camaroen debutere.
LES OM: Ny Camaro Cab
Bildene av den gule bilen avslører noen små endringer sammenlignet med en ordinær Camaro, som nye speilhus og LED i baklyktene. Sistnevnte minner jo mest om to par solbriller.
Men siden bilen debuterte for et års tiden siden, og denne bilen er helt umaskert, kan det også være at dette er en eksportmodell for et eller annet marked.