-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Caterham snuser på fremtiden
Også Seven blir elektrisk
Caterham feirer 50, og fornyer seg hele veien. Ny eier (røtter i Japan), nytt hovedkvarter, grunnversjonen, Seven, får et elektrisk alternativ og det kommer en helt ny strømlinjet to-dørs coupé – elektrisk den også.
Først viser de en elektrifisert utgave av gamle Seven. Den de har bygget i femti år, etter at Lotus hadde bygget originalen i 15.
Ikke akkurat noen ungdom – men prøv å fortelle bilen det når du tar den med ut på landeveien! Dette er noe du ville trodd ikke var lovlig lenger, flere smiles per kilometer – både fra tilskuere og de som er om bord, enn i noen annen bil.
Så har de puttet 52 kWt batterier og en skreddersydd e-aksel fra Swindon Powertrain om bord. Da har vi 240 hester, toppfart på 200 og fire til hundre.
Men det mest imponerende: vi har en tomvekt som ennå ikke er kommet opp i 700 kg.
Colin Chapman hadde vært stolt av den.
Nå er det imidlertid ingen planer om å produsere akkurat denne, sier Bob Laishley. Dette er bare for å føle seg litt frem i el-landskapet sier han, samtidig som han legger ut en uklar skisse som viser profilen på selskapets neste bil.
Helt ulik noen Caterham vi har møtt før – her er det tak og ikke en eneste rett linje.
Dette ser ikke ut som noen tradisjon i det hele tatt – med mindre du antyder at det kanskje er preg av Ferrari Dino her da.
Ikke noe er i så fall bedre.
I øyeblikket telles bilen ned på hjemmesiden deres, midt i juli later til å være avdukingsdagen.
Og Laishley lover oss ekte vare:
– Alle fremtidige elbiler fra oss vil være tro mot Caterhams DNA: lett vekt, morsom å kjøre, og 100 prosent fører-fokusert.
Det er vel sannsynlig at til denne har også Swindon Powertrains hjulpet. De har hatt mye kontakt med originalprodusenter før, og har også hatt en del egne prosjekter. Elektriske Pagode-Mercedes for eksempel, eller original Mini på strøm.
En ny Caterham med Watt og Volt og Ampere sier vi heller ikke nei takk til.