-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Ny Duster til Frankfurt
Dacia har oppdatert Duster og viser den i ny innpakning i Frankfurt. Her er de første bildene.
Foreløpig er det sparsomt med detaljer, så jeg skal være forsiktig med å si om dette er en facelift eller en helt ny bil. Bilprodusentene har en lei tendens til å bruke begrepet «All New» i begge tilfeller, så vi får vente til vi ser bilen på messen.
Fullstendig redesignet interiør, nytt utstyr og en rekke nye finesser, loves vi når bilen avdukes den 12. september.
Blant annet er frontruten flyttet 10 cm fremover og står mindre skrått – noe som ifølge Dacia «får den til å fremstå som større». Så den er kanskje ikke det da?
En flunkende ny lakkfarge, det er nok den noen av bildene viser, heter Atacama Orange. Så har den fått lyktene flyttet ut i hjørnene både foran og bak.
De bak minner meg forresten veldig om de som sitter på Jeep Renegade, bare at X-en er gjort om til et plusstegn.
I tillegg loves vi økt kjørekomfort takket være et redesignet interiør med høy kvalitetsfølelse og nytt utstyr.
To alternative motorer står på programmet for den nye modellen. I dag selges Duster i Norge kun med 1,5-liters dieselmotor på 110 hk / 260 Newtonmeter i kombinasjon med for- eller firehjulsdrift og 6-trinns manuell girkasse. På den nye modellen kan biler med forhjulsdrift kombineres med EDC automatkasse.
Den nye modellen kan også leveres med 125-hesters bensinmotor, forhjulsdrift og manuell girkasse. Foreløpig vet vi ikke om denne er aktuell for Norge.