-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgssjef
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Seksy Magnus i dag, ny Sonata i morgen
I dag, forteller koreanske aviser, skal Daewoo lansere sin nye Magnus. Hvis noen med god latin kan fortelle oss forbindelsen mellom Magnus og Magnum (Dodge) skal vi til gjengjeld fortelle at et av høydepunktene ved den nye er en seks-sylindret motor.
Klassen som denne bilen konkurrerer i har til nå vært begrenset til fire-sylindrede motorer. Derfor kaller GM Daewoo det et gjennombrudd når den nye modellen nå kommer med en 2,5 liters sekser med masse hestekrefter. Den nye designen er spesielt orientert mot å skryte av de mange hestene, forteller fabrikken. Vi andre har problemer med å se forskjeller utenpå. Det presiseres da også at det er interiøret som er blitt mer elegant, eksteriøret er det meget små endringer på.
Spørsmålet er hvor lenge Daewoo får være alene om dette argumentet. I morgen skal nemlig Hyundai lansere sitt svar: en ny NF Sonata. Det vil bli en stor overraskelse dersom ikke den også får en sekser. Og der finner vi også en god historie. For egentlig er Magnus-premieren forskjøvet hitover med to dager. Den introduksjonen var opprinnelig notert til onsdag. Viktig å være først, selv om det bare er med (og for) en dag.