-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Kverneland Bil:
Innkjøper bruktbil
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Xtra Large fra Suzuki
Ikke lenge etter introduksjonen av smarte, lille Ignis, kommer Suzuki med nok en bilnyhet. XL-7 er den hittil største bilen fra den japanske produsenten. Og den skal bli prisgunstig.

Interiøret er svært fleksibelt med justerbare seter i lengderetningen i andre seterad. Og både andre og tredje seterad kan legges ned, helt eller delt, noe som gir XL-7 et svært fleksibelt lasterom. For å lette innlastningen i baksetet er de bakre sidedørene ekstra store.
Rikholdig standardutstyr
Suzuki XL-7 kommer i fire utstyrnivåer hvor selv den rimeligste varianten, Standard, er utstyrt med aircondition med mikrofilter, elektriske vindusheiser, trådløs sentrallås, cruisecontrol og tiltbart ratt. Annet standardutstyr er vindusvisker og -spyler for bakvinduet, tonede ruter, justerbare armlener og et førstehjelpssett. Velger du den dyreste Limited modellen får du blant annet automatgear, skinn, elektrisk soltak, stereoanlegg med CD- og kassettspiller samt 16-tommers aluminiumsfelger med på kjøpet.
Under panseret finner vi en 2,7-liters V6 bensinmotor som yter 170hk. XL-7 kan leveres med manuell eller automatisk gearkasse og bakhjuls- eller firehjulsdrift. På modellene med firehjulstrekk kan du velge å sjalte ut denne og bare benytte bakhjulsdrift. Du kan også velge mellom high- og low-innstilling av gearkassen avhengig av om du kjører på landevei eller i terreng.
Til Norge neste sommer
Morten Wettergren hos den norske Suzuki-importøren forteller at XL-7 kommer til Norge i 2001, sannsynligvis på sommeren. Den modellen som er først ute med V6-motor er primært beregnet for det amerikanske markedet, fortsetter han. Det er diesel-alternativene som er mest aktuelle for Europa. Og de forventes å bli satt i produksjon i løpet av våren.
Av Terje Ringen – bilnorge.no