-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
Daimlers gigantiske PR-stunt
Daimler og Mercedes-Benz kuppet det aller meste i forkant av åpningen av bilutstillingen i Detroit søndag.
Eksklusivt
Mercedes-Benz er flinke til å få mest mulig oppmerksomhet rundt sine nybillanseringer. I de aller fleste tilfeller blir bilene vist for pressen kun kort tid før de kommer på markedet.
Den nye E-klasse (w212) ble natt til søndag norsk tid vist for innbudt presse fra hele verden. På utstillingen i Cobo Hall som åpnet for pressen noen timer senere, vil ikke bilen bli å finne. Den får først europeisk premiere på bilutstillingen i Genève i begynnelsen av mars.
Mercedes-Benz hadde det aller meste av oppmerksomheten fra verdens motorpresse for seg selv da de dro lakenet av E-klasse og SLR Stirling Moss på det nyrenoverte Westin Book Cadillac Hotel i sentrum av Detroit.
Aktiviteten til mange av bilprodusentene er på et lavmål som følge av finanskrisen. Flere av bilprodusentene, deriblant navn som Nissan og Mitsubishi, har helt droppet å være til stede på utstillingen.
Operavisning
Selv om folk flest ikke vil få se bilen live før utpå våren, vil det i Norge være et 1000-talls mennesker som kan få se bilen eksklusivt.
- Vi skal ha en preview av bilen for inviterte gjester i Operaen den 27. februar i år, sier Johnny Danielsen. Han er direktør for Mercedes-Benz personbil hos Bertel O. Steen.
Importøren får låne tre biler for å vise frem i Bjørvika for en stakket stund før bilene går rett tilbake til Tyskland igjen.
SE STORE BILDER AV E-KLASSE HER
Alvor
Toppsjef Dieter Zetsche i Daimler hadde også noen alvorsord å si foran rundt 700 inviterte pressefolk fra hele verden.
- Bilindustrien er et offer for finanskrisen. Alle føler smerten, sa han alvorlig.
Zetsche har selv bodd flere år i Detroit under DaimlerChrysler-perioden.
- Jeg har stor sympati for Detroit og alle som arbeider i bilindustrien og som nå opplever store vanskeligheter, sa han.
Selv lovet Zetsche at Daimler ikke skal kutte i budsjettene for utvikling som en følge av krisen.
- Vi tok 2400 patenter i 2008, og satser nå mye på å videreutvikle vår satsing på grønn teknologi, sa han.