-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Cherys bakvei til EU
Kinesiske biler kommer via Italia
Ifølge italienske aviser planlegger kinesiske Chery nå en bakvei inn i Europa. De akter å sette sammen noen modeller i Italia, og derfra skal de sendes ut på det europeiske markedet.
Den som leser europeisk registreringsstatistikk nøye, vil nikke gjenkjennende til et merke som heter DR Motor.
Italiensk, men bak initialene finner du flere kinesiske produsenter (spesielt Chery) som sender bilene sine i knocked-down utgaver til Italia der de har blitt satt sammen av Massimo Di Risio siden 2006.
Hvis du syns dette høres marginalt ut, så var salget i fjor på 34.500 biler (opp fra 25.000 i 2022). Og han tjener penger på dem.
Nye modeller
Nå skal virksomheten utvides, det fortelles at to nye modeller skal produseres i Italia (ikke nødvendigvis hos DR): Omoda 5 – en 4,4 meters SUV til 28.000 euro, og Jaecoo 7 – en litt større SUV (akselavstand på 265 cm, to cm mer (!!) enn Omoda).
Begge bilene kommer fra Chery og selges allerede på hjemmemarkedet i volumer som ikke akkurat er egnet til å imponere.
Det planlagte italienske modellutvalget skal ut på markedet med drivlinjer som kan tilfredsstille de fleste: bensin, plug-in hybrid og batterielektrisk.
Bilene er allerede på plass i Russland (hvem snakket om sanksjons-lister?) og det er for lengst gitt beskjed om at de er på vei inn i Storbritannia denne våren, uten et ord om at de skal bli EU-produsert.