-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
I hælene på Toyota
Det er kanskje litt kynisk å antyde at VW ligger litt etter Toyota her også, men nå er i hvert fall tyskerne opptatt med en (heldigvis udramatisk) million-tilbakekalling.
Det dreier seg om konsernrekord, ifølge det tyske telegrambyrået DPA, men det er vanskelig å tolke aksjonen som noe som er kritisk i forhold til sikkerhet.
De første meldingene, som selvfølgelig får sensasjons-tilsnitt, det gjelder jo tross alt den største produsenten i Europa, går ut på at dette er en form for preventivt vedlikehold.
800.000 Tiguaner må hjem til verkstedet sitt for å fikse på lyset. Dette skal ta cirka en halv time.
Litt over 200.000 (påstås det) Amaroker, de med 2-liters TDI-motor, må inn for å få reorganisert drivstoffslangene, ved at det bygges inn en ekstra liten dings. 30 til 60 minutter sies det.
I mitt hode høres 200.000 Amaroker med denne motoren vanvittig høyt ut – jeg trodde ikke totalproduksjonen var i nærheten av dette tallet.
Dessuten byr Volkswagen på en ekstra påfylling av syntetisk olje på syvtrinns DSG-kassen. Her dreier det seg om 1,6 millioner biler, og gjelder alle gruppens fem merker som bruker denne transmisjonen.
Alle aksjonene skal skje uten omkostninger for kunden.
Det eneste som egentlig er underlig med denne innsatsen er at konsernet har valgt å fortelle om alt, samtidig. De må jo regne med at det blir noen vanvittige sensasjonsoppslag av dette.
VW har sin egen side der du kan sjekke om en bil med ditt VIN-nummer er blant de aktuelle.