-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
En sprekere Puma
Ford lanserte i sommer sin nye Puma crossover. Her testes toppmodellen på Nürburgring.
Med Puma vekker Ford til live en betegnelse de benyttet for noen tiår siden, men i en helt ny innpakning. Puma deler plattform med Fiesta, og den vil også benytte noen av de samme drivlinjene.
Her er toppmodellen, Puma ST, knipset under testing på Nordsløyfa. Bildene avslører at bilen er senket og gjort litt bredere enn standardutgaven. Og det er liten tvil om at oppsettet også er mer sportslig – legge merke til at innerhjulet bak løftes i heftig kurvekjøring.
Vi ser også at bilen får doble eksosrør og sportslig hjulutrustning.
ST-utgaven av nye Fiesta drives av en 1,5-liters turbo treer med 200 hester og et dreiemoment på 290 Newtonmeter, og samme drivlinje vil benyttes i Puma ST som gjør null til hundre på rundt seks sekunder.
Andre oppgraderinger inkluderer valgfrie kjøremodi slik at man kan velge mellom sport og komfort. Det blir spennende å se i hvilken grad Ford greier å balansere disse egenskapene i bilen.
Standardutgaven av Puma får en mild hybrid drivlinje med 155 hester og norsk pris fra 275.800 kroner. Puma ST vil nok nærme seg 400.000 med norske avgifter.
Det er Fords fabrikk i Craiova, Romania som skal produsere nye Puma, side om side med den eksisterende Ecosport.
En rekke produsenter har kastet seg på bølgen av kompakte SUV-er, og blant Pumas konkurrenter vil vi finne Hyundai Kona, Mazda CX-3, Honda HR-V og Volkswagens nye T-Cross for bare å nevne en håndfull.