-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Motor Forum Oslo AS:
Operativ Salgsleder Nybil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
TotalEnergies:
Distriktansvarlig / Sales Representativ
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Nardo Bil Ålesund AS:
Servicemarkedsleder
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Sales
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Albjerk Bil Ringerike AS:
Salgsleder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
Gjenfødt Mini Traveller
Det er liten tvil om at Mini planlegger å lansere flere nye modeller. Spionbilder viser at en Mini stasjonsvogn er under utprøving, og her møter vi Mini Concept Frankfurt i en slik innpakning. Dette er første konsept fra den britiske BMW-armen siden vi møtte Mini Concept på samme messe i 1997.
Det er 45 år siden Mini lanserte sin originale Traveller, så det er kanskje på tide å blåse støv av gamle ideer igjen. Muligens er de også inspirert av Castagna som allerede har presentert sine morsomme varianter basert på småbilen. Kravene til en moderne bil har forandret seg dramatisk siden 60-tallet, ikke minst med hensyn til sikkerhet. Men mange av designelementene er beholdt fra originalen, deriblant de delte skyvevinduene for baksetepassasjerene (som nå åpnes elektrisk) og bakluka som er splittet i midten.
Under panseret i Mini Concept Frankfurt sitter en kompressormatet Cooper S motor som kjennetegnes av et stort luftinntak på panseret og to eksosrør - som er her dratt ut til hver sin side og integrert i bakfangeren. En strukket akselavstand og bred sporvidde i kombinasjon med et hjul i hvert hjørne, sørger for godt veigrep og en god porsjon kjøreglede.
Concept Frankfurt er lakkert i sølvfarget spesiallakk. Hvitt lær i kombinasjon med detaljer i metall er benyttet i interiøret. Mini påstår at plassen er komfortabel for fire personer mens en spesialkonstruert Cargobox letter transport av bagasje. Gulvet i bagasjeavdelingen kan trekkes ut for å lette innlastingen, og med to personer om bord kan baksetene foldes flatt ned i gulvet.