-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
Traveller fortsetter reisen
Egentlig forventet jeg det var produksjonsutgaven av Mini Traveller vi skulle få møte i Genève. Men fortsatt er det en Mini Concept. Nå med tilnavnet Genève.
Første gang vi møtte en konseptbil over dette temaet, var på høstens Frankfurt-utstilling. Siden har den vært både i Tokyo og Detroit i lett omkledde versjoner. Den foreløpig siste skal avdukes i den sveitsiske messebyen til uken.
En rekke elementer er endret under veis, så denne utgaven har nok mange detaljer du vil finne igjen når produksjonsmodellen en gang dukker opp. Mini passer også på å minne oss om at det i år er 100 år siden Minis far, Sir Alec Issigonis ble født. At de har stolte minner fra rally-VM levner heller ikke konseptbilen noen tvil om.
Hissigpropp
En annen attraksjon på Mini-standen i Genève er den sportslige Mini Cooper S with John Cooper Works GP kit som vi omtalte her på BilNorge sist høst. Den skal lages i en eksklusiv serie på 2000 eksemplarer. En motor trimmet opp til 218 hk og en vektreduksjon på 50 kg skal sørge for en aks-tid på under 6,5 sekunder og en toppfart på 235 km/t.
Siden baksetekomfort er et ukjent fenomen i en Mini, har man i dette tilfellet like godt gjort den om til en ren toseter.
Les mer om den raske småbilen i vår forhåndsomtale.