-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
Her er neste Grand Vitara
Nå som portugiserne har vekslet sine escudos til euro, er det godt noen holder liv i myntenheten. I alle fall navnet.
Escudos er nemlig betegnelsen Suzuki benytter på hjemmemarkedet på modellene vi kjenner som Vitara og Grand Vitara. Den første Escudo så dagens lys i 1998, og nå er tredje generasjon klar for Japan.
Nye Escudo har selvbærende karosseri og er utstyrt med permanent firehjulsdrift med senterdiffsperre og uavhengig oppheng av alle fire hjul. Ytre mål er 439,0x181,0x169,5 centimeter over en akselavstand på 264 centimeter. Det betyr at den har vokst i lengde (+17cm) og bredde (+3cm), men blitt lavere (-5cm) enn dagens modell.
Kun bensin
I solens land leveres den med to alternative motorer, en 4-sylindret 2-liter på 145hk og 193 Newtonmeter samt en 2,7-liters V6 som yter 184hk / 250 Newtonmeter. Begge er bensindrevne. Den minste kan utstyres med 5-trinns manuell eller 4-trinns automatisk gearkasse mens V6en har 5-trinns automat som standard.
Liten over standard utstyrt i Japan omfatter satellittnavigasjon, elektronisk stabilitetskontroll, ABS med EBD, front- og sidekollisjonsputer samt ISOFOX innfesting for barneseter. Månedlig salgsmål lokalt er 15.000 biler.
Pop i Norge
I Norge er Vitara-serien populær, spesielt modellen med betegnelse XL-7. Den norske importøren har et salgsmål på 1100 personbiler og 875 varebiler i 2005, og det ser han ut til å lykkes med. Så langt i år er det registrert 434 personbiler og 405 varebiler. Han får neppe mye glede av den nye modellen i år, for den ventes til Europa først på tampen av året.
-De informasjonen vi sitter på nå er at modellen skal debutere i Frankfurt i september, sier informasjonssjef Morten Wettergren hos Suzuki Norge. –Vi er helt avhengige av modeller med dieselmotor, så vi venter på disse. XL-7-modellen fortsetter foreløpig uendret, men vi ser frem til også å få en ny Grand Vitara inn i programmet neste år. Den vil bli solgt som kun som personbil men den populære XL-7 fortsetter både som person- og varebil.