-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
Indisk sportsbil
Dilip Chhabria er et kjent navn for BilNorges faste lesere. Nå skal han lage sin egen sportsbil.
Dilip Chhabria er mannen bak DC Design, et selskap som har laget en rekke prototyper og som vi har møtt på forskjellige bilutstillinger opp gjennom årene.
Men nå er det noe annet enn one-off’s som står på programmet. Under New Delhi Auto Expo har han i dag avduket sin nye sportsbil, DC Avanti som skal tilbys for salg.
Foreløpig er det snakk om en begrenset produksjon på 300 biler i 2013-14, men Chhabria ser ikke bort fra at det kan bli flere dersom etterspørselen er tilstede. Bilen skal produseres ved DC Designs fasiliteter Talegaon, nær Pune.
- Vi er stolte over å presentere DC Avanti i dag, som et bevis på vår kompetanse. Den tar oss fra ren styling og prototyp-bygging til produksjon, sa Chhabria under avduking i New Delhi.
Selskapet vil benytte egnede komponenter fra forskjellige bilprodusenter, blant annet til drivlinje og chassis. Motoren er en 2-liters EcoBoost fra Ford med 240 hester. Den er Euro V-klar, og kan enkelt bygges om for å tilfredsstille kravene til Euro VI.
Bilen leveres som standard med 6-trinns manuell girkasse, men kan også leveres med 6-trinns automat.
Avanti skal selges gjennom selskapets egne salgsselskaper i fem store indiske byer, Delhi, Mumbai, Pune, Chennai og Hyderabad. Selskapet planlegger fire nye utsalgssteder i løpet av 2012.
DC Avanti får en prislapp på 30 Lakh – tilsvarende ca. 340.000 norske kroner.
Noe av det vi har skrevet om Chhabria her på BilNorge.no: