-
Snap Drive:
Teamleder
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Kia tilbake til start
Første gang vi møtte den nye, europeiske Kia-modellen, het den ceed. I London var den blitt til ED, men nå er Kia tilbake til utgangspunktet. De gir også en nærmere forklaring på navnevalget.
Fortsatt må vi vente til de siste dager av september før vi får se bilen i levende live. Da skal den debutere på Paris-utstillingen. I mellomtiden får vi noen flere bilder vi kan titte på – for første gang også fra innsiden.
Vendepunkt
Den nye modellen vår markerer et vendepunkt, og det er flere årsaker til at vi gir den navnet ceed, sier visepresident for Kia i Europa, Jean-Charles Lievens. Navnet er kort, dynamisk og innovativt. Det er ukonvensjonelt – et navn som bryter med bransje-regler.
Og så kommer Lievens med mange gode argumenter. Som at CE står for European Community og at ED indikerer Europeisk Design. ceed representerer frøet (seed på engelsk) som skal sørge for videre vekst i Kia-salget. Den er da også første modell som skal produseres ved Kias nye anlegg i Slovakia.
Flere på gang
Den nye modellen har en lengde på 4,2 meter over en akselavstand på 2,65 meter. Den vil lanseres med tre alternative bensinmotorer på 1,4, 1,6 og 2,0 liter samt en turbodieselmotor på 1,6 liter.
ceed kommer på markedet innen årsskiftet, og vil siden få følge av en stasjonsvogn (august 2007) og en sporty 3-dørs coupé (desember 07) bygget på samme plattform.
At modellen er spennende for den norske importøren og forhandlerne er det liten tvil om. De første norske representanter har allerede kjørt den, og utvalgte forhandlere vil få en prøvetur i Barcelona-traktene i god tid før bilen avdukes på Paris-utstillingen.