-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Bruktbilselger
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Bilia Jensen & Scheele:
Servicemarkedssjef, Jensen & Scheele
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Marlin
Det er mulig dere synes det er litt pseudo, forholdsvis kvasi. Skjermer på utsiden burde være eksklusivt for Morgan nå, alle andre burde finne på sitt eget.
Da flere ønsket å kjøre rundt i samme klassiske bil, med de samme u-klassiske kjøreegenskapene som Moorhouse beveget seg i og med, måtte det bli byggesett. Selv om han ville kunne han ikke selge ferdigbygde biler, tekniske regler (og momsregler) gjorde kit-løsningen til den eneste mulige.
Marlin Roadster ble resultatet, etter ti års tid kom det en Berlinetta, en litt mykere modell, i tillegg. Den varte ikke lenge, det gjorde derimot Cabrio, som var en utvikling av Roadster men med linjer som i stor grad var inspirert av førkrigs karosseriene til VandenPlas, noe av det bedre gjort i UK i 30-årene. Den ble senere til Hunter, et slags flaggskip for bedriften, stapp full av moderne komponenter under det tradisjonsrike skallet.
Da det etter hvert ble en ganske stor gruppe potensielle kunder som ønsket seg en slags Seven, men med bedre plass, ble Sportster utviklet, minimalistisk overalt unntagen i maskinavdelingen. Her tåles det installasjoner på inntil 500 hester.
Og så, mot slutten av 1990-årene kom det foreløpige høydepunktet: Makaira. Men den faller utenfor denne serien, fordi de to andre, Hunter og Sportster, leveres av Marlin Racing, i kit form. Makaira leveres imidlertid kun av Marlin Cars, som produserer ferdigbygde, nøkkel-i-døra biler. Også de to byggesettene kan du bestille ferdigbygget derfra, hvilket selvfølgelig kan gi deg litt av et lokalt miljø som glitrende hjemmebygger, hvis du glemmer å informere pub-vennene om denne lille detaljer.
Så her har vi en av de få byggesettbilene som ikke bare kan settes sammen av andre, det kan de alle, men som kan leveres nøkkelferdig av produsenten. Dersom det motsatte skulle skje noe sted, måtte det være at Morgan begynte å levere sine biler i byggesett.