-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Kverneland Bil:
Innkjøper bruktbil
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Strømmen gikk i LA
Et av de store paradoksene med årets LA-utstillingen var at de store elbilrepresentantene for California, Tesla og Fisker, var fullstendig fraværende. Bare lille Coda forsøkte seg.
Selvfølgelig hadde man regnet med at bilutstillingen i Los Angeles skulle bli et utstillingsvindu for de oppblåste hjemmeprodusentene Fisker og Tesla. Begge med nye modeller og begge med nye, solide offentlige lån og tilskudd.
Men nei, begge var veldig fraværende. Den eneste rene elbilen vi møtte der, bortsett fra en i-MiEV som var teipet opp med kvist, var Coda.
Vi har fortalt deg om dette elbil-forsøket før, og at de viste seg på gulvet i Los Angeles tyder i hvert fall på at de fremdeles lever. Riktignok uten å ha solgt en eneste bil så langt. Men nå sier de at produksjonen er i gang og at de første utleveringene skal skje i januar.
LES OGSÅ: Coda fra California
Det som har skjedd siden sist er at de har satt ned prisen.
Opprinnelig ble det sagt at denne kompakte familiebilen skulle koste 44.900 dollar. Like mye som en topp-spekket Chevrolet Volt. Bunnprisen for en Volt er på rundt 39.000 dollar, så 6.000 mer for noe man ikke vet hva er, hørtes mye ut.
Det syntes åpenbart Coda også, så en av nyhetene i LA er at prisen er satt ned til $ 39.900. 10.000 mer enn Mitsubishien og 5.000 mer enn en Leaf.
Men Coda-folk forteller at produksjonen nesten frem til sommeren allerede er solgt.
Da de ble spurt nærmere viste det seg at det betyr at det er nok mennesker som har kjøpt seg en plass i en imaginær kø, for 99 dollar. Det er ingen som garanterer at alle disse vil benytte seg av køplassen sin.