-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
Morgan jubilerer
Morgan har laget en jubileumsutgave for å markere at Plus 4 er 65 år. Du skal ha flaks for å sikre deg et eksemplar.
Nye Morgan AR P4 er en spesialutgave som bare skal bygges i femti eksemplarer, og slike biler bruker å gå kjapt unna – på tross av en prislapp på 54.995 pund.
Plus 4 har vært nærmest uforandret siden den første ble kjørt ut av fabrikken i 1950, med unntak av kosmetiske og tekniske detaljer. De viktigste ingrediensene er fortsatt ask, aluminium og skinn.
Klassisk
Det er ikke vanskelig å kjenne igjen spesialutgaven som en klassisk Morgan, skjønt her har AR Motorsport, Morgans sportsarm, gjort ganske dramatiske endringer.
Under panseret sitter en Cosworth-trimmet 2,0-liter som yter 225 hestekrefter, mens en vanlig Plus 4 har 154 hk. En egenvekt på rundt 800 kg sørger for at det er mer enn nok krefter.
For å tilpasse kjøreegenskapene til effekt-økningen er AR P4 utstyrt med kraftigere bremser og justerbar dempere. Bak er de tradisjonelle bladfjærene byttet ut med multilink oppheng.
Nåtid
Lyktene er fortsatt runde, men innmat er nå erstattet med LED-enheter som byr på helt nye muligheter enn de tradisjonelle lyktene.
Innomhus er nye instrumenter med hvit bakgrunn på plass, og en del aluminiumsdetaljer fremhever eksklusiviteten. Det er også lagt inn ekstra lyddemping under panseret og interiøret for å gjøre reisen mer komfortabel.