-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Suzuki håper på snarlig hybrid
Tokyo – Suzuki melder seg på i hybridklassen. Klar er Swift Plug-in Hybrid, og den norske importøren vil ha bilen så snart som mulig.
Den nye hybridversjonen av Swift har en bensinmotor på bare 660 ccm. Den lader opp bilens litiumbatterier. I tillegg er bilen en såkalt ”plugg-inn”, slik at batteriene kan lades enkelt via nettet.
Foreløpig handler det om en bil som Suzuki har ute for brukstester. Den skal prøves i Japan, og i løpet av vinteren skal den kjøres i kuldetester. Det er mer usikkert når bilene lanseres.
- Gjerne så fort som mulig – vi venter på den med lengsel, sier Morten Wettergreen hos den norske Suzuki-importøren. Vi skal gjøre alt som står i vår makt for at Norge skal bli et av de aller første landene som får denne bilen.
- Vi har erfaring for at når Suzuki viser nyheter, er de langt inne i produksjonsprosessen. De pleier ikke å vise modeller de ikke har en plan bak. Så er også tilfelle med den nye plugg inn hybrid versjonen av Swift.
Suzuki har allerede bestemt seg for å etablere en egen grønn modellinje i Norge. Der vil Swift Plug-in Hybrid inngå. Det vil også den nye versjonen av Alto, som produseres i India. Bilen har et CO2-utslipp på rundt 100 g/km.
Ingen av bilene i denne grunnserien vil ha firehjulstrekk, noe som har vært et varemerke for Suzuki i Norge.
- Vi skal ha to typer biler, sier adm. direktør Frank Dunvold. Biler med firehjulstrekk samt en serie lavutslippsbiler. Vi skal ikke ha noe i mellom.
I Japan kaller Suzuki sine hybridbiler for ”seniorbiler”.