-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
Enda heftigere Octavia
Skoda er i ferd med å oppdatere Octavia-familien. Her kommer det mest spenstige innslaget noensinne.
Det unike med Skodas RS-modeller er sportslige kjøreegenskaper og kraftige motorer, kombinert med høyt utstyrsnivå og praktiske egenskaper som gjør dem velegnet som familiebiler så vel som frimabiler. Prisene er heller ikke avskrekkende for folk flest.
Les vår prøvekjøring av Octavia RS
Ved juletider omtalte vi oppdateringen av Skoda Octavia RS. Nye detaljer, nytt utstyr, litt mer effekt, valg mellom bensin (230 hk) og diesel (184 hk), og mellom kombikupe og stasjonsvogn.
Nå lanserer Skoda en enda mer potent utgave, Octavia RS 245. Også her kan du velge karosseriform, og som du sikkert har gjettet – 245 står for antall hestekrefter, 15 mer enn den vanlige RS-utgaven.
Maks dreiemoment på 370 Newtonmeter er til stede mellom 1600 og 4300 omdreininger.
Dermed barberer du aks-tiden med ett tidel slik at du passerer 100 km/t i løpet av 6,6 sekunder, toppfarten er de samme 250 km/t.
Men en fattig tidel er ikke det eneste argumentet for å velge RS 245 – utstyrslisten er mer omfattende og inneholder blant annet LED hovedlys og Wi-Fi hotspot. En rekke elektroniske hjelpemidler er tilgjengelig, enten som standard- eller ekstrautstyr.
Utendørs er det stilige detaljer som gjør at RS 245 skiller seg ut fra en vanlig Octavia, inkludert redusert bakkeklaring og kraftigere bremser med røde calipere.
Innendørs er sort dominerende. Alcantara sportssetene har integrerte hodestøtter og førersetet er elektrisk justerbart med minne for inntil tre brukere.
Multifunksjons-rattet er kledd med perforert skinn og utstyrt med hendler for manuell overstyring om du velger DSG-girkassen. Alternativet er 6-trinns manuell.
ESC stabilitetssystemet har Sport-modus og elektronisk styrt differensialbrems som standard. Denne er programmert for å tillate sportslig kjøring for den som er glad i litt hjulslipp.
Performance Mode Select med lydgenerator tillater manuell tilpasning av motorrespons, chassis og komfortnivå.
Det er med andre ord mange muligheter for å være løssluppen og leken når det er ønskelig, samtidig som familien kan dra på langtur uten å bekymre seg for manglende komfort.
– Vi har startet salget og fått noen bestillinger på Octavia RS 245 allerede, sier informasjonssjef for Skoda, Jan Erik Haugen.
– For nye kunder som vurderer å bestille en RS 245 nå, ser det per i dag ut for at levering vil bli i slutten av september. For de øvrige RS modellene er leveringssituasjonen tilnærmet det samme.
Som du ser starter prisene på Octavia RS like over 400.000 kroner, og du får en RS 245 stasjonsvogn med DSG automatkasse for 462.000. Utvilsomt mye bil for pengene.
| Skoda Octavia RS | Kombi 5-dørs | Stasjonsvogn |
| 2,0 TSI 230 hk | kr 402.500 | kr 410.000 |
| 2,0 TSI 230 hk 6-trinns DSG | kr 422.500 | kr 430.000 |
| 2,0 TSI 245 hk | kr 434.500 | kr 442.000 |
| 2,0 TSI 245 hk 7-trinns DSG | kr 454.500 | kr 462.000 |
| 2,0 TDI 184 hk | kr 363.500 | kr 371.000 |
| 2,0 TDI 184 hk 6-trinns DSG | kr 388.500 | kr 396.000 |
| 2,0 TDI 184 hk 4x4 6-trinns DSG | kr 428.500 | kr 436.000 |