-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Peugeot er tidlig ute
Mens vi sitter og venter på flere lekkasjer i forkant av Genève-utstillingen, slår Peugeot likegodt til med å fortelle om en nyhet som skal komme i Beijing – helt i slutten av april.
Peugeot (og Citroën) skal øke aksjekapitalen sin ved hjelp av stort innskudd fra den kinesiske samarbeidspartneren. Så det er kanskje ikke så underlig at de legger vekt på også å vise nyheter på dette viktige markedet.
Citroën har jo lenge vært spesielt aktiv der, med Kina-debut for både produksjonsbiler og konseptbiler.
Det eneste Peugeot forteller er at de skal vise et «atletisk og forfinet styling-forslag, stor nok for fire personer og deres bagasje». Dessuten skal den ha trekk fra konseptbilen Onyx og måle 473 x 131 x 136. Med andre ord: litt kortere enn 508 og litt lavere enn RCZ.
Det eneste de har vist oss er denne kunstneriske installasjonen – hadde de hogd den i marmor kunne den vært solgt videre som et hittil ukjent verk av Rodin. Nydelig gjort – men ikke særlig informativt.
Skuler mot premium
De skal altså lage en 4-serie Gran Coupé til 2-serie pris, slik som Skodaen vi fikk antydet for noen dager siden. Og de kommer sikkert til å gjøre som BMW også, å jekke modellbetegnelsen opp med en enhet når det er noe som blir litt mer eksklusivt.
Akkurat som BMWs 3-serie blir 4 (eller 1-serien blir 2) når den blir coupé eller noe annet avvikersk, later det til at den nye bilen, basert på 308, kommer til å bli døpt noe med 400. Se ikke bort fra at vi har en 408 GT her.
Under lakenet ser det ut som Onyx-referansen er ganske klar i de store innskjæringene i flanken.
På Onyx ble dette elementet fremhevet ved hjelp av kontrastfarger, her ser det ut som om den konkave delen er så utpreget at den godt kan stå mutters alene, uten å få hjelp av flere farger for å øke effekten.
Det er også antydninger av noe spoiler-aktig bak, men det som er tydeligst er den lange, myke og harmoniske taklinjen og det som ser ut som veldig lang akselavstand, men som godt kan være en optisk illusjon.
Kanskje vi snakker om 308-akselavstanden som virker lenger på grunn av veldig korte overheng.
I løpet av året kan vi også vente en forsmak på en ny SUV som nok kommer til å hete 6008, og regn også med en 608 luksuslimo i løpet av et par år. Det er slikt kineserne skriker etter.