-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Project Rosemeyer
De store bilfabrikkene har i mange år hatt en intern kamp innen design studier de. –Se hva vi kan lage, må være tema etter hvert som de prøver å slå hverandre i hjel med det ene fristende designet etter det andre. Bilnorge viser deg noen av de mest vågale.
Tradisjon og arv er selvsagt viktige faktorer når man skal bygge en ny bil for utstillingen på Audi-paviljongen på Autostadt i Wolfsburg, VWs hjemby. Den har mye til felles med Audi TT, men har fått et mye hvassere uttrykk. Den dekker gapet mellom nytt og gammelt, og står for moderne design med et snev av gamle tradisjoner.
Det er ikke en bil som er klar for produksjonslinjen, men snarere en visuell fremstilling av hva slags bil Audi er i stand til å produsere. Lav vekt gjennom aluminiumskarosseri, dynamikk og funksjonell karakteristikk i enhver detalj.
Du ser de kraftige bremsene bak de store felgene. De tyder på topp ytelser hos denne spennende design-modellen med midtstilt motor. Frontlysene felles ned når de er avslått, som hos andre sportsbiler. Sidespeil betyr økt luftmotstand, derfor har konseptbilen videokameraer som ser bakover, en nyttig finesse.
Interiøret er trimmet med flammesikkert Nomex som i en løpsbil eller et helikopter. To sportsseter i skinn med god sidestøtte gir maksimal komfort for fører og forsetepassasjer bak et panoramavindu.
Justerbare pedaler, 6-trinns gearkasse og et ratt med fire eiker med 90 graders vinkel gir optimal kjøreglede. Børstet aluminium, karbonfiber og lær av beste kvalitet går igjen i interiøret og gir føreren optimal kvalitetsfølelse.
Om denne Audi drømmemaskinen noensinne kommer i produksjon gjenstår å se. Men erfaringer de siste årene har vist at drømmebiler, som Audi TT, New Beetle og PT Cruiser har latt seg realisere. Så hvorfor ikke denne drømmemaskinen fra Audi??