-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Med Guttemusikken til Monte Carlo
Mange har en guttedrøm om å delta i Rally Monte-Carlo, og de fleste slike drømmer faller i grus. Team Guttemusikken er en gjeng som lanserer drømmen.
Å delta i selve Rally Monte Carlo er forbeholdt de beste sjåførene i verden og koster en formue. Men minst like moro har de det som deltar i Rally Monte-Carlo Historique - som i år arrangeres for 13. gang.
Løpet er åpent for biler som deltok i Rally Monte-Carlo i perioden 1955 til 1980. Dermed er det mulig å rigge en eldre bil uten å investere en formue.
Men som de fleste som har drevet med bilsport vet, koster det en del å delta – selv på dette nivået. Derfor fikk Ove Billerud fra Skotterud ideen om å stable et støtteteam på beina.
Billerud kjørte sitt første Rally Monte-Carlo Historique i 2008, og i år stiller han til start i en klassisk Volvo Amazon 122S med sønnen Marius som kartleser.
Guttemusikken
Støtteteamet går under navnet Team Guttemusikken og består av Tom og Thomas Berve, Leif Inge Melby og Terje Karlsen. De skal kjøre gjennom Europa i en bobil med en stor innelukket henger på slep.
I hengeren befinner det seg i tillegg til bensin og deler, en Volvo C30 som skal brukes på selve etappene hvor fremkommeligheten er begrenset for større kjøretøy.
- Jeg vurderer selv å delta i løpet ved en senere anledning, og synes dette er en glimrende mulighet til å få en gjennomkjøring, sier Tom Berve som er en ekte bilentusiast med stor interesse for sportslige kjøretøy av nyere og eldre dato.
- Det er begrenset hva vi kan yte av teknisk assistanse underveis, men vi har med bensin og dekk til de syv teamene. Dessuten skal vi sørge for at de får i seg mat og drikke under det krevende løpet.
Starter i København
Team Guttemusikken drar til København i dag (onsdag) og løpet starter fra ”Kongens By” torsdag. De første dagene blir det transportetapper fra fem europeiske byer før deltagerne samles på kaia i Monaco lørdag. Alvoret starter for fullt med fartsetapper søndag.
I år går løpet fra Torino (120 deltagere), Bad Homburg (43), Reims (93) og Barcelona (60) i tillegg til København hvor våre gutter starter i et felt på til sammen 24 biler. Til sammen starter ca 340 team fra 24 forskjellige nasjoner og det er mange norske ekvipasjer.
Vi skal holde deg oppdatert om utviklingen for ”våre” deltagere i Guttemusikken, og du kan selv følge rallyet på www.acm.mc.
Dette er deltagerne som får support fra Team Guttemusikken: