-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Første smakebit av Jaguars SUV
Jaguar ligger ikke på latsiden om dagen. Her er første smakebit av den kommende SUVen – med et navn som vekker oppsikt.
Jo, for Jaguars SUV skal hete F-Pace. Det har vært spekulert i hvilket X-navn SUVen ville få, i tråd med XF, XJ og kommende XE – men denne gang har Jaguar droppet X helt.
F-Pace er riktignok ikke tatt helt ut av det blå. For Jaguar har lenge lovt at de ikke skal lage en «SUV», og det vil de nok fortsatt si. For F-Pace skal være bedre enn en SUV.
Den skal ha de sportsligste kjøreegenskapene i klassen (det må da være SUV-klassen, det da?), og de mer enn antyder sine sportslige ambisjoner ved å gi den et navn som spiller på sportsbilen F-Type.
Samtidig kommer «Pace»-delen fra Jaguar-grunnlegger Sir William Lyons’ eget motto om «grace, pace and space» – eleganse, fart og plass. Det var egenskapene alle Jaguar-modeller skulle besitte.
At F-Pace har nettopp «pace», tror jeg ikke vi trenger tvile på. Jaguar vet å motorisere bilene sine. Og erfaringer gjort med Jaguars andre biler tilsier at de vet et og annet om chassis-tuning også.
«Space» bør heller ikke være et bekymringsområde – SUVer (selv om de «ikke er SUVer») i denne størrelsesklassen (X3, Q5, Macan …) pleier å være romslige nok.
Så var det «grace», da. Kan en SUV (som ikke …) være særlig elegant? Vel, jeg skal la deg avgjøre selv. Konseptbilen C-X17 gir nok en solid pekepinn på hva vi kan vente av F-Pace. Bla deg gjennom bildegalleriet av C-X17 – kanskje er ikke Jaguar helt på bærtur her heller?
F-Pace kommer i salg neste år.