-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Werksta Norge AS:
Regionleder
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Ny Duster til Frankfurt
Dacia har oppdatert Duster og viser den i ny innpakning i Frankfurt. Her er de første bildene.
Foreløpig er det sparsomt med detaljer, så jeg skal være forsiktig med å si om dette er en facelift eller en helt ny bil. Bilprodusentene har en lei tendens til å bruke begrepet «All New» i begge tilfeller, så vi får vente til vi ser bilen på messen.
Fullstendig redesignet interiør, nytt utstyr og en rekke nye finesser, loves vi når bilen avdukes den 12. september.
Blant annet er frontruten flyttet 10 cm fremover og står mindre skrått – noe som ifølge Dacia «får den til å fremstå som større». Så den er kanskje ikke det da?
En flunkende ny lakkfarge, det er nok den noen av bildene viser, heter Atacama Orange. Så har den fått lyktene flyttet ut i hjørnene både foran og bak.
De bak minner meg forresten veldig om de som sitter på Jeep Renegade, bare at X-en er gjort om til et plusstegn.
I tillegg loves vi økt kjørekomfort takket være et redesignet interiør med høy kvalitetsfølelse og nytt utstyr.
To alternative motorer står på programmet for den nye modellen. I dag selges Duster i Norge kun med 1,5-liters dieselmotor på 110 hk / 260 Newtonmeter i kombinasjon med for- eller firehjulsdrift og 6-trinns manuell girkasse. På den nye modellen kan biler med forhjulsdrift kombineres med EDC automatkasse.
Den nye modellen kan også leveres med 125-hesters bensinmotor, forhjulsdrift og manuell girkasse. Foreløpig vet vi ikke om denne er aktuell for Norge.