-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Bilia Norge AS:
Salgsleder, Mini Skøyen
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
Fransk premium
DS ønsker seg tilbake til en svunnen tid da franske biler var i verdenstoppen med hensyn til komfort.
Oppdatert med nye spionbilder 25/9-19
Det er snart gått 65 år siden den originale Citroën DS kom på markedet. Nå ser det ut til at DS skal prøve seg med en ny limousine, men neppe i øverste ende av skalaen – mer i sjiktet hvor vi finner 5-serie, A6 og E-Klasse.
DS 9 er nok primært viktig for det kinesiske markedet hvor Citroën / DS har et godt fotfeste, men det kan nok bli solgt noen biler i Europa også. Og kanskje til og med i Norge.
Vår illustratør har laget disse renderingene som indikasjon på hvordan en premium DS sedan kan bli seende ut.
Vi kjenner igjen fronten fra modeller som nye DS 3 Crossback og DS 7 Crossback, to modeller som er forventet å gi en salgsboost for DS i Norge takket være elektrifisering.
Den nye DS-modellen skal bygges på PSAs EMP2-plattform som blant annet ligger under nye Peugeot 508 og dermed er klargjort for elektrifisering.
Det vil være naturlig at DS 9 får samme drivlinje som DS 7 Crossback E-Tense – en ladbar hybrid med 1,6-liters bensinmotor og to elmotorer, hver på 80 kW (110 hk).
I sum gir dette firehjulsdrift, en samlet effekt på 300 hestekrefter og et dreiemoment på 450 Newtonmeter. Kanskje nøyer man seg med drift på bare en aksel i DS 9 siden den er en sedan og ikke en SUV?
DS 7 Crossback er utstyrt med en batteripakke på 13,2 kWt som gir en elektrisk rekkevidde etter WLTP-syklusen på 58 kilometer og et snittforbruk på 0,14 liter på mila (riktig nok etter NEDC). Den tar deg til 100 km/t på 6,5 sekunder.
DS 9 blir nok en del lettere enn SUV-en DS 7, så vi bør kunne forvente minst like gode ytelser.
PS!
Modellen har vært omtalt som DS 8, men et bilde av en umaskert bil i Kina avslørte at betegnelsen blir DS 9. Våre fotografer har i dag fotografert en tungt maskert utgave under testing i Sør-Europa.