-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Storebrand:
Biltekniske konsulenter/takstmann
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

2CV’n blir for kjedelig?
Retromobile i Paris – gammelbilutstillingen – er alltid full av 2 CV’er. Pent brukte, stygt brukte eller helt nye – nesten – bygd opp av deler.
Det virker som 2CV er en av disse bilene som kommer til å leve evig.
Det er mengder av merkeklubber med spesialister som holder liv i fenomenet.
Og det er en stor industri som står bak der og bygger nye chassiser og overhaler drivlinjer, og reproduserer de spesielle fjær- og støtdemperenhetene.
Og hvis det er karosserier du vil ha så kan du gjerne få et Sahara 4x4 karosseri til den mest primitive type AZ – bare å tilpasse - eller et transparent Mehari-karosseri til å montere på en brukbar varebil.
For ikke å snakke om å bygge dem om til strøm. Slike sett har vært store attraksjoner på Retromobile de siste ti årene.
Men hvis du begynner å gå litt lei av alle disse variantene og mulighetene kan du jo bare falle tilbake på Burton.
Fra Nederland
Jeg ante ikke om den, men den sto i Paris i år og viste seg å være et ganske forseggjort plastskall fra Nederland som du kan tilpasse AZKA-chassisene.
Åpen toseter, klassisk fasong med en sideblåser som har dimensjoner som passer en 602 kubikkmotor med to sylindre. Eksosrøret er med andre ord ikke så fett.

Bilen kommer fra Nederland, men selges i såpass mange europeiske land at de må ha god dokumentasjon for at den skal kunne godkjennes på så mange markeder.
Enten har du din gamle Charleston som du er blitt lei, eller du kjøper resten også (kanskje et chassis som allerede er på skilt?) eller du skaffer deg deler og bygger opp din egen nye gamle bil, og lemper Burton på plass til slutt.
Og selv om du av en eller annen grunn går for batteri el-versjonen kan du jo bare beholde den dekorative sideblåseren og utstyre bilen med et lydspor.
Du får en ganske morsom bil til slutt, og det ser ut som man kommer ganske langt med 12.000 euro.