-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Fabrikken bekrefter
Smart #3 i skisseform
Kinesiske nettsteder har vært fulle av spionbilder av den kommende Smart #3 i fri flyt på kinesiske veier. Fabrikken har bekreftet ved å slippe noen designskisser. Og i dag kom det også "offisielle spionbilder".
Dette er også en bil som skal debutere på Shanghai-utstillingen i midten av april, så vi kan nok regne med noen flere offisielle lekkasjer i dagene fremover.
Den ser ut som en typisk C-segment SUV som skal møte biler som Enyaq og ID5 for ikke å snakke om konsernets egen Mercedes-Benz EQA.
Siden vi ikke får den første nye Smarten, #1, før uttpå sommeren, er det ikke sannsynlig at den nye kommer før i 2024 en gang. I Norge importeres den av Mercedes-Benz organisasjonen, men skal selges i en agentmodell.
Det vil sikkert bli overføring av en del teknologi fra #1 til #3, men for å gjøre denne en klasse «større» kan vi nok vente større skjermflate inni og en større pakke førerassistentsystemer.
Utvendig ser man en del felles trekk med #1 med litt Mercedes vibber som frontlys og hekklamper med full-bredde lysstripe mellom.
De kinesiske samferdselsmyndigheter har allerede offentliggjort noen typegodkjenningsdata. Derfra går det frem blant annet at den nye måler 4,4 meter i lengden, 1,8 i bredden og 1,6 i høyden.
Men det blir også nevnt en modell med 4,5 meters lengde. 10 cm forskjell, det høres for lite ut til å være en egen modell med lang akselavstand. Kanskje en stasjonsvogn?
Det er også antydet to motorversjoner. En på 154 hk og en med 268. Dessuten er det vel klart at den også skal bygges på Geelys SEA plattform.
Sannsynligvis kan vi regne med en Brabus-versjon også her. På #1 betyr Brabus to motorer på til sammen 422 hk og null til hundre på under fire sekunder.
Og hva med #2?
Det er ut som den er glemt bort og aldri skal finnes.