-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Eksklusiv Femmer for Kina
BMW strekker seg bokstavelig talt langt for å tilfredsstille kinesiske kunder. Det resulterer blant annet i et spesialutgave av 5-serien.
Mens vi i Europa må klare oss uten store bilmesser i år, er situasjonen en helt annen i Kina. Der – nærmere bestemt i Beijing – arrangeres Auto China i perioden 26. september til 5. oktober. I en by med 20 millioner innbyggere kan vi regne med den blir godt besøkt.
Nå vil helt sikkert messen domineres av ladbare biler, både batteri-elektriske og hybrider.
Spesialutgaven fra BMW hører hjemme i sistnevnte kategori – BMW 535Le er en plug-in hybrid med samlet effekt på 292 hestekrefter med et oppgitt snittforbruk på 1,5 liter bensin og 15 kWt strøm per 100 km, tilsvarende et CO2-utslipp på 36 gram per kilometer.
Hvorfor lager så BMW en spesialutgave eksklusivt for Kina? Vel, med 174.000 5-ere solgt i 2019 er modellen den mest populære business-sedanen i Kina.
Og sannsynligvis er det å strekke akselavstanden med 130 mm (til 3.105 mm) for å tilfredsstille kinesiske ønsker, vel verd den ekstra kostnaden for produsenten.
I tillegg til ekstra benplass for baksetepassasjerene tilbyr BMW også eksklusivt utstyr for 535Le, som panorama glasstak og underholdningsanlegg med to tilt-bare skjermer for baksetepassasjerene.
Bilen har også et mer distinkt eksteriør med en ekstra markant nyregrill og eksklusive hoved- og baklykter. Den kan også utstyres med en M Sport-pakke.
Bilen er tilpasset kinesiske preferanser med hensyn til tilkoblingsmuligheter og brukergrensesnitt, og selvsagt tar den imot kommandoer på mandarin via stemmestyringen.