-
Bilpleier- og Teknisk Klargjører
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Hønefoss AS
-
Marketing Communications Specialist
Mazda Motor Norge
-
Produktsjef
Rodin & Co AS
-
Leder forhandlersalg & Salgssjef
Sparebank 1 Finans Østlandet AS
-
Leder skadesenter
Albjerk Bil Drammen AS
-
Avdelingsleder Tromsø
NDI Norge
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Servicemarkedssjef
Bilia Norge AS
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
MG-Salgssjef
Norwegian Mobility Group AS
-
Dele og tilbehørs konsulent
Norwegian Mobility Group AS
-
MG Serviceinspektør / Garantibehandler
Norwegian Mobility Group AS
-
Leder - marked
Bilforlaget AS:
-
Nyhetsredaktør/frontsjef
Bilforlaget AS
-
Serviceleder Bilskade
Gromstad Auto AS:
-
Regionleder
Norges Automobil Forbund
-
Bilkontrollør
NAF Senter Flesland
-
Selger
Egil Verne AS
-
Daglig leder
Bilbransjens Opplæringskontor AS, Bergen
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Røyken
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Oslo
-
Servicemarkedssjef
Bertel O. Steen Ullevål AS
-
Tekniker
NDS Group AS
-
Teamleder Service
NDS Group AS
-
Servicetekniker
NDS Group AS
-
Salgskonsulent næring
Toyota Buskerud AS
-
Salgssjef
Toyota Buskerud AS
-
Lastebilmekaniker
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS
-
Teamleder
Toyota Romerike AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Asker og Bærum AS
-
Kunderådgiver Logistikk
Toyota Asker og Bærum AS
-
Delelageransvarlig
AutoIn bilskadesenter AS
-
Produktsjef, ORA
Bilia Norge AS
-
Servicemarkedssjef, ORA
Bilia Norge AS
-
Innkjøp- og logistikkansvarlig, ORA
Bilia Norge AS
-
Serviceleder
Autoria Ski AS
-
Bilmekaniker
Autoria Ski AS
Nye brobyggere fra Porsche
Fins det noen bilmodeller som bygges i like mange varianter som Porsche 911? Nå kommer brobyggerne mellom de "folkelige" og de mest ekstreme variantene – nye 911 GTS.
Det er to og et halvt år siden siste generasjon 911 med internkode 992 så dagens lys, men stadig kommer nye varianter av Porsches klassiske sportsbil. Du finner dem alle på vår samleside for Porsche.
Nå er turen kommet til 911 GTS som posisjonerer seg mellom Carrera S og de mer ekstreme GT3- og Turbo-variantene.
GTS-betegnelsen er 12 år gammel og brukes over hele modellporteføljen til Porsche – fra Cayman og Boxster til Panamera og Cayenne.
I tilfelle 911 kan du velge mellom fem varianter:
- 911 Carrera GTS Coupé med to- eller firehjulsdrift
- 911 Carrera GTS Cabriolet med to- eller firehjulsdrift
- 911 Targa 4 GTS med firehjulsdrift
I alle tilfeller er 8-trinns PDK eller 7-trinns manuell girkasse standard, samt GTS-spesifikt sportschassis (10 mm senket) med Porsche Active Suspension Management (PASM). Bremsesystemet er hentet fra 911 Turbo.
Tradisjonen tro er GTS-modellene pyntet med svarte eksteriørdetaljer. Svart er også den dominerende fargetonen i interiøret hvor det nye PCM infotainment-systemet er på plass.
Den turbomatede 3-liters boxeren i nye 911 GTS yter 480 hestekrefter og har et maks dreiemoment på 570 Newtonmeter – en økning på 30 hk og 20 Nm sammenlignet med forgjengeren (og en vanlig Carrera S).
En 911 Carrera GTS Coupé med 8-trinns PDK-kasse tar deg til hundre på 3,3 sekunder og videre til en potensiell toppfart på 311 km/t.
Standard hjulutrustning er 20-tommers felger foran og 21-tommere bak. Sortlakkerte med senterbolt. Sportseksos sørger for godlåt slik du forventer en Porsche skal låte – vi anbefaler høyt lydnivå ved avspilling av videoen.
Prisene spenner fra 1.897.900 kroner for en bakhjulsdrevet 911 GTS Coupé til kr 2.197.000 for en Targa 4 GTS.