-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Stunt fra Infiniti:
Lansering på skyskraper
– se hvordan de fikk det til
Da Infiniti presenterte sin oppgraderte QX80 SUV, gjorde de det spektakulært. Det ble en tidkrevende operasjon.
Presentasjonen fant sted på The Edge i Hudson Yards – en utsiktsplattform i 100. etasje på Manhattan. Å få bilen opp dit krevde grundig planlegging og 40 dagers innsats. Infiniti har laget en video som viser hvordan bilen måtte plukkes i smådeler for så å gjenoppstå høyt over bakken.
Demonteringen startet 40 dager før presentasjonen og inkluderte fjerning av drivlinje samt omkalfatring av det elektriske anlegget slik at setekontroll, lys- og lydanlegg skulle fungere når bilen ble satt sammen igjen.
Den store SUV-en ble nemlig ikke bare demontert – den ble også kuttet opp i seksjoner som var små nok til å få plass i vareheisen som løftet den opp til den luftige scenen. Taket ble skjært av og rammen delt opp i seksjoner.
Dette er ikke første gang en bil lanseres på en skyskraper i New York – det skjedde da den originale Mustangen ble lansert i 86. etasje av Empire State Building i 1964, og Ford gjentok stuntet i forbindelse med Mustangs femtiårsdag i 2014 i det som da var verdens høyeste bygg - Burj Khalifa.
Nye Infiniti QX80 er på plass hos forhandlere til sommeren og får en 3,5-liters V6 med twin turbo som erstatning for den normalt pustende 5,6-liters V8-eren som satt i forgjengeren.