-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Historisk seier for Dennis Olsen
Dennis Olsen ble i tolvte time kalt inn til å kjøre løp på Lime Rock i USA. Det angrer han ikke på.
Egentlig skulle Dennis til Chicago for å være med på en Porsche-test i helgen, men på vei dit ble han spurt om han kunne steppe inn i Pfaff-teamet i et GT-løp i den amerikanske IMSA-serien på Lime Rock i Connecticut.
I bare sitt andre løp for det canadiske teamet delte Dennis bil med canadiske Zach Robichon i GTD-klassen. Duoen kvalifiserte seg til startspor fem, og da Robichon kjørte i depotet for å overlate bilen til Dennis hadde han avansert til fjerdeplass.
I løpet som varte to timer og førti minutter plukket Dennis plassering for. Idet tre minutter av løpet gjensto klarte han å ta seg forbi ledende Mario Farnbacher i en Acura NSX og overta teten.
Farnbacher hang som en klegg på Dennis som slet med dekkene de siste rundene, men den norske Porsche-føreren holdt hodet klart og sikret seg til slutt seieren med en margin på fattige 0,01 sekund.
For Porsche var dette første klasseseier noensinne i det nordamerikanske mesterskapet med en 911 GT3 R, og det er i tillegg første gang på to år at bilen har vunnet et løp i det hele tatt.
Dennis uttalte etter løpet at det kanskje var det beste han noensinne har kjørt.
– For et fantastisk race. Jeg overtok bilen på fjerdeplass og kjempet meg helt til topps. Vår Porsche 911 GT3 R var rask i hele løpet. Mot slutten var dekkene helt utslitt, men jeg klarte likevel å ta seieren. Det var tett, tøft og suksessfullt – akkurat slik jeg liker det, konkluderer Dennis Olsen etter den historiske seieren sammen med Zach Robichon.
Etter helgen i USA blir det bare en kort tur innom Norge før han drar til Spa for å kjøres 24-timersløp, det tredje løpet i den internasjonale IGTC-serien, neste helgen.
I serien deler Dennis andreplass i sammendraget med Dick Werner og Matt Campbell etter deres fantastiske seier i 12-timersløpet på Bathurst i februar.