-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Rovanperä vant i Sverige
Petter Solberg på 6.plass
To briter dominerte siste dag av Svenska Rallyt. Men begge var dessverre sjanseløse i sammendraget etter hver sin avkjøring tidlig lørdag. Petter Solberg har gjort en flott jobb og gjennomført løpet med stil.

SS-13
Som nevnt var Burns raskest på dagens åpningsetappe. Men like bak ham fulgte mannen som ledet sammendraget, Harri Rovenperä i Peugeot. Markko Märtin kjørte inn til 3.raskeste tid foran Carlos Sainz og Tommi Mäkinen.
Det snødde på morgenen i dag og Petter Solberg ba derfor Pirelli-mannskapet legge på snødekk på sin Subaru, noe som skulle vise seg skjebnesvangert. For de fleste andre valgte isdekk som egnet seg langt bedre til underlaget og Petter måtte gi fra seg 22,6 sekunder til teten, han kjørte bare inn til 17.beste tid på etappen, og bakfra nærmet Toni Gardemeister i Peugeot seg med stormskritt.
SS-14
Dagens andre etappe ble igjen vunnet av Richard Burns i suveren stil. Bak ham fulgte den andre briten, Colin McRae foran Markko Märtin. Rovanperä var 4.raskest foran Carlos Sainz.
Petter Solberg slet fremdeles med feil dekkvalg og kjørte inn til 16. plass på etappen hele 34,6 sekunder bak teten. Dermed ble han også passert i sammendraget av Toni Gardemeister.
SS-15 Det ble to Subaruer i front på denne etappen med Richard Burns foran Markko Märtin. Deretter fulgte to Forder med Colin McRae og Carlos Sainz.
Petter Solberg hadde nå fått skiftet dekk og kjørte inn til en flott 5.plass på etappen og knep dermed inn på forspranget til Gardemeister. Flaks for Petter var det også at Didier Auriol, som lå på 6.plass i sammendraget, måtte bryte med tekniske problemer. Dermed var Solberg igjen oppe på 7.plass totalt.
SS-16
Rekkefølgen på denne etappen var ganske lik den forrige blant de fremste: Burns var raskest foran Märtin og McRae. Harri Rovenperä kjørte inn til 4.plass og Thomas Rådström ble nummer fem.
Petter gjorde igjen en god etappe og oppnådde 9. beste tid. Han knappet dermed ytterligere inn på forspranget til Rovenperä og lå foran dagens siste etappe bare 2,8 sekunder bak finnen og ytterligere 6,3 sekunder bak Delecour i Ford. Store muligheter for videre avansement, med andre ord.
SS-17
Før dagens siste etappe hadde Harri Rovenperä en ledelse på 18,6 sekunder på Tommi Mäkinen, og det virket som Mäkinen satset alt på å vinne. Men dessverre for den rutinerte finnen resulterte det i en solid avkjøring som gjorde hans Mitsubishi om til et ukjørbart vrak. Burns sikret seg nok en etappeseier, denne gangen foran hjemmefavoritten Kenneth Eriksson i Hyundai som gjorde en av merkets beste etapper. Gardemeister ble nummer tre foran Daniel Carlsson i en Toyota Corolla tilsvarende Henning Solbergs bil. Rovenperä var femtemann på etappen foran Markko Märtin.
Petter Solberg hadde nok fått beskjed om ikke å ta noen sjanser i rallyets siste fartsetappe. Han kjørte inn til 14. plass på SS-17, nok til å gi ham en 6.plass totalt i rallyet, den beste prestasjon han har gjort for Subaru.
Sammenlagt
Etter at samtlige fartsetapper er avsluttet vant Harri Rovenperä (Peugeot) foran Thomas Rådström (Mitsubishi) og Carlos Sainz (Ford). Toni Gardemeister (Peugeot) satset maksimalt i søndagens siste etapper og sikret seg dermed 4.plass i løpet. Francois Delecour (Ford) endte som nummer 5 foran vår egen Petter Solberg, som med den plasseringen tok viktige VM-poeng for seg selv og Subaru.
Petter Solberg og hans Subaru-team er selvsagt strålende fornøyd med helgens innsats, noe som bekreftes av hans manager Harald Hellum. Petter fikk beskjed om å ta det rolig i dag og ikke forsøke å passere Delecour og Gardemeister i sammendraget. Det viktigste for Subaru var at Petter skaffet dem 4 poeng i Konstruktør-VM, siden tre av førerne foran ham i mål ikke var nominerte fabrikkførere. Hellum bekrefter også at Petter valgte feil dekk på dagens to første og på den siste etappen. Uten den tabben hadde en 5. og kanskje sågar en 4.plass vært innenfor rekkevidde.
I VM-sammendraget ligger nå tre førere i ledelsen med 10 poeng hver etter 2 VM-runder: Tommi Mäkinen og Harri Rovenperä etter hver sin seier, og Carlos Sainz etter 3.plass i Sverige og 2.plass i Monte Carlo. I merkemesterskapet leder Mitsubishi foran Ford og Skoda. Fjorårsmester Peugeot står fortsatt uten poeng etter at alle deres nominerte førere har brutt i begge de to VM-rundene som er kjørt i år. For oppdatert VM-stilling KLIKK HER
Resultater Svenska Rallyt etter samtlige fartsetapper:
1. Harri Rovenperä (FIN) Peugeot 3:27:01,1
2. Thomas Rådström (SVE) Mitsubishi + 0:27,9
3. Carlos Sainz (SPA) Ford 0:37,0
4. Toni Gardemeister (FIN) Peugeot + 2:05,3
5. Francois Delecour (FRA) Ford + 2:25,2
6.Petter Solberg (NOR) Subaru + 2:48,5
7. Daniel Carlsson (SVE) Toyota + 3:18,2
8. Kenneth Eriksson (SVE) Hyundai + 3:35,8
9. Colin McRae (GB) Ford + 4:28,8
10. Bruno Thiry (BEL) Skoda + 5:23,6