-
Leder skadesenter
Albjerk Bil Drammen AS
-
Avdelingsleder Tromsø
NDI Norge
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Servicemarkedssjef
Bilia Norge AS
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
MG-Salgssjef
Norwegian Mobility Group AS
-
Dele og tilbehørs konsulent
Norwegian Mobility Group AS
-
MG Serviceinspektør / Garantibehandler
Norwegian Mobility Group AS
-
Leder - marked
Bilforlaget AS:
-
Nyhetsredaktør/frontsjef
Bilforlaget AS
-
Bruktbilselger
Albjerk Bil Drammen AS
-
Serviceleder Bilskade
Gromstad Auto AS:
-
Regionleder
Norges Automobil Forbund
-
Bilkontrollør
NAF Senter Flesland
-
Selger
Egil Verne AS
-
Salgskonsulent næring
Kverneland Bil Bergen
-
Daglig leder
Bilbransjens Opplæringskontor AS, Bergen
-
Merkeansvarlig/Selger
Mobile Follo AS
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Røyken
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Oslo
-
Servicemarkedssjef
Bertel O. Steen Ullevål AS
-
Tekniker
NDS Group AS
-
Teamleder Service
NDS Group AS
-
Servicetekniker
NDS Group AS
-
Administrerende direktør
Jæger Automobil AS
-
Salgskonsulent næring
Toyota Buskerud AS
-
Salgssjef
Toyota Buskerud AS
-
Lastebilmekaniker
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS
-
Teamleder
Toyota Romerike AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Asker og Bærum AS
-
Kunderådgiver Logistikk
Toyota Asker og Bærum AS
-
Delelageransvarlig
AutoIn bilskadesenter AS
-
Produktsjef, ORA
Bilia Norge AS
-
Servicemarkedssjef, ORA
Bilia Norge AS
-
Innkjøp- og logistikkansvarlig, ORA
Bilia Norge AS
-
Serviceleder
Autoria Ski AS
-
Bilmekaniker
Autoria Ski AS
Motor og utstyr
Her er det i prinsippet tre like sterke konkurrenter, med tilnærmet samme egenvekt. Dette understrekes av at akselerasjonen fra null til hundre ligger innenfor en forskjell på et halvt sekund – men ekvipasjene er ikke helt sammenlignbare ettersom vår Tiguan er utstyrt med tiptronic-gear, mens de to andre har manuell kasse.
Kraft og trekkevne
Kuga har en fleksibel og fin motor med akseptabelt drag allerede fra 1000 o/min. Den er kombinert med en behagelig sekstrinns manuell gearkasse.
Det er ikke mindre behagelig å overlate sjaltingen til tiptronic-kassen i Tiguan, som jobber meget harmonisk sammen med TDI-motoren med 140 hester. Den kan trekke to tonn tilhenger, mens Kuga er godkjent for 100 kg mer.
Forester har samme motor som Legay Outback, men her i Forester er ytelsen senket fra 150 til 147 hk, samtidig som Forester har fått sekstrinns gearkasse (Outback har femtrinns).
Sjettegearet ligger litt høyere enn Outbacks femtegear, mens førstegearet har noe lavere utveksling, og det er en av grunnene til at Forester nå kan trekke tilhenger på 2000 kg, mot 1700 kg på forgjengeren.
Ganske tørste
Ingen av motorene kan kalles sparebøsser, et CO2-utslipp på 169 g/km som det laveste, understreker det. Tiguan har automatgear, og er derfor «unnskyldt» for det høyeste forbruket, men selv med manuell kasse ville den ikke kommet lavere enn 167 g/km.
Kuga har det høyeste testforbruket, etter at alle tre bilene har kjørt nøyaktig samme strekning og med hyppige bytter mellom de tre sjåførene underveis. Litt overraskende, på bakgrunn av at Forester har permanent firehjulstrekk, er det japanernes nye boxer-diesel som oppnår lavest testforbruk.
Det er sikkert
Både Kuga og Tiguan har fått meget god score i EuroNCAPs kollisjonstest. Begge har fem stjerner (av fem) på kollisjonssikkerhet, med henholdsvis 33 poeng (Kuga) og 34 poeng (Tiguan) av 37 mulige poeng.
Begge har fire stjerner på barnesikkerhet, mens det er en liten forskjell på fotgjengersikkerhet, hvor Kuga har tre stjerner og Tiguan to.
Subaru Forester er foreløpig ikke testet i Europa, men den har gjennomgått tilsvarende tester hos TCA (Transport Accident Commission ) i Australia, hvor den fikk fem stjerner for kollisjonssikkerhet, med 34 av 37 oppnåelige poeng.
Godt utstyrt
Mengden av utstyr og prisen er gjerne to sider av samme sak. Her understrekes det best av Tiguan, som er testens dyreste, men som kan skilte med mye snacks.
Her finner vi for eksempel navigasjon, ryggekamera og parkeringsautomatikk som hjelper deg å lukeparkere – men listen over ekstrautstyr beløper seg til 83.700 kroner, og ytterligere 42.600 kroner når vi regner med tiptronic-gearet.
Alle tre har navigasjon og xenonlys, men det er bare hos Forester det er inkludert på dette utstyrsnivået. Hos de to andre er det en del av ekstrautstyret, og det leser du mer om i avsnittet nedenfor sammen med prisene.
Det koster
Som nevnt under utstyr, det er en grunn til at Tiguan er så mye dyrere enn de to andre testbilene. Hvis både ekstrautstyret og automatkassen plukkes bort, har Tiguan Track & Field en startpris på 387.660 kroner, det vil si at den fortsatt er noe dyrere enn tilsvarende starpris på Kuga og Forester.
Forester har ikke noe ekstrautstyr ut over Premium-nivå, men klarer du deg uten navigasjon, skinninteriør og elektrisk drevet soltak, velger du utstyrsnivå Comfort og slipper unna med 370.500 kroner.
På vår Kuga beløper tilleggsutstyret seg til 70.000 kroner, og de største postene er navigasjon med CD-skifter og Titanium X-pakke som inneholder panoramatak, bi-xenon, varmereflekterende frontrute samt skinnseter med el-regulering.
- Testvurdering og poeng Ford Kuga