-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
TotalEnergies:
Distriktansvarlig / Sales Representativ
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Nardo Bil Ålesund AS:
Servicemarkedsleder
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Sales
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Albjerk Bil Ringerike AS:
Salgsleder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
Isuzu får refs av GM
GM eier 49% av Isuzu og synes vel derfor de har full rett til å kreve radikale tiltak for å bli profitable igjen.

Dette var generalens beskjed til Isuzu i forrige uke, og det fulgte et råd med: Kvitt dere med avdelinger som ikke går, eller som går for dårlig, og kutt produksjonskapasiteten. Vi har presentert Isuzu-ledelsen for en 8-punkts plan, fortalte GM-folk til Wall Street Journal.
Slikt offentlig språk ligner ikke GM, men det kom etter et meget skuffende 4. kvartal, der GMs andel av Isuzu sank med enda 97 millioner dollar. Generalens aksjeverdi hos Isuzu er nå bare 200 mill. dollar.
Isuzus produkter gjør det ikke bra. I USA, der segmentet økte sterkt i fjor, sank Isuzu-salget med 6%. Og, i Japan følger Isuzu med den generelle nedgangen i SUV-salget. 40% ned på 4 år merkes.
Kutte kost, halvere antall egne filialer, og spare i innkjøp er bare noen av verktøyene GM ber dem bruke. Og uten å true med konkrete represalier regner GM med at tallene for regnskapsåret som går ut 31/3-2002 blir skrevet i svart og at de kan vise en 3% fortjenestemargin etter 2005.
Men når Generalen er så grinete på vesle Isuzu, hva sier han til Opel da?