-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Bilskadereparatør
-
Norwegian Mobility Group:
Administrerende direktør
-
Motor Forum AS, Larvik:
Daglig leder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Høvik
-
Bilia X:
Delelageransvarlig, Xpeng Lørenskog
-
Bilia X:
Regionsjef, Servicemarked Bilia X
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Ganddal:
Nybilselger
-
Møller Bil Lillehammer:
Kundemottak/takserer
-
Møller Bil Oslo Vest:
Servicemarkedssjef
-
Toyota Bilia:
Servicemarkedssjef, Toyota Seljord
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
E-Type som Speedster
Jaguars E-Type har ikke bare evig liv. Noen ganger blir den sågar født på ny. Som en Eagle Speedster for eksempel.
Da vi var innom Harald Huysmans gamle Porsche forleden, den kan bli din for litt under en halv million pund, fortalte vi at den delte stall med en rekke Jaguar E-typer. De samme som selger klassiske racerbiler, blant annet Haralds, bygger nemlig opp gamle E-typer og kaller dem Eagle.
Siden 1982 har de drevet restaurering og etterhånden introdusert forbedringer, ikke minst på drivlinjen, som gjør at vi godt kan snakke om ikke bare nullstilte, men nybygde E’er.
Eller de er helt trofaste mot arven, som da de fikk 260 PPO, fabrikkens opprinnelige dem-bil. Den ble omhyggelig tatt tilbake til 1961-spesifikasjonene.
Men så har du visjonære kunder, som Rick Velaj fra Connecticut: ”Jeg vil ha noe som er litt spesielt” sa han, og dermed var de i gang.
Han satte seg ned med en pennefør Eagle-ansatt, Paul Brace, som tegnet en lavere og enda mer grasiøs – hvis det er mulig – bil, som allikevel var umiskjennelig E-type. ”Hadde de bygget E-Typen i dag, ville dette vært bilen”, sier Henry Pearman, mannen som eier Eagle.
Til og med plattformen er endret her, sittebrønnen er lavere og cockpiten omfavner fører og passasjer enda tettere enn vanlig. Ikke en aluminiumsplate har den opprinnelige formen, og også rutene er lavere og skråere og spesialbygget for denne modellen.
LES: Vi har vært med på Bugattis 100-årsfeiring
Vekten er nå nede på 1.100 kg – 400 kg lavere enn en opprinnelig cabrio – den har en femtrinns girkasse, Eagle-bygget, og det de kaller Eagle 4,7-liters motor.
Hvor mye den yter her, sier de ikke, men denne motoren kan uten problemer avgi 400 hester og massevis av dreiemoment.
op Gears Jeremy Clarkson kallte en Eagle E ”Århundredets bil”. Og det var lenge før han hadde møtte Speedsteren.