-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Team Verksted AS:
Formann
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Airstream bygger Mercedes
Det er ikke lenge siden vi fortalte at nå fantes campinghengerne til Airstream i Norge. Det er verdt å merke seg at de er ikke bare retro, de bygger for eksempel kule utgaver av Mercedes Sprinter også.
De som tenker Airstream i det hele tatt tenker nok først og fremst de skinnende aluminiumsblanke campinghengerne fra denne tradisjonsrike amerikanske produsenten.
De er jo nesten like amerikanske som hamburgere og har fått en plass blant de store ikoner-på-hjul.
Men fabrikken har lenge hatt en serie med det de kaller «Touring Coaches». Underlig nok, for et firma som til de grader er erkeamerikansk – for en stor del basert på Mercedes-Benz biler.
LES OGSÅ: Airstream i Norge
De har hatt en slik i produksjon i ti år nå. Interstate, heter den – og er en komplett bobil, med alle de bo-komfort detaljene man venter fra det holdet.
Men nå har de presentert noe helt nytt igjen: Autobahn, kaller de produktet, og denne gangen er det en luksuslimousine basert på den nye Sprinter.
Her ser vi, akkurat som hos de europeiske interiørbutikkene som vil ha en Sprinter til å konkurrere med en S-Klasse, og får det til, at inspirasjonen er mer et privat jetfly enn en hyggelig engelsk Gentleman’s Club.
Det er skinn og det er treverk, men det hele ser lyst og innbydende og moderne ut. Og det er tilgang på det meste av det man måtte ønske i infotainment-avdelingen. Til og med en storskjerm, dersom man ikke orker å myse mot mikroskjermer i rygglenet foran deg.
Bilen selv er 3500 Serien av Sprinter, med 3-liters V6 turbo og 188 hk. Selvfølgelig er den stappfull av alle Mercedes sine assistent-systemer.
133.000 dollar skal den koste, og i USA selges den gjennom autoriserte Mercedes-Benz forhandlere som også har rett til å selge Sprinter.