-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Detroit Electric 100 (og 5) år etterpå.
For 100 år siden var Detroit Electric markedsleder blant elektriske biler. For 5 år siden ble vi fortalt at det ble blåst liv i merket igjen. Nå er planene enda mer konkrete.
Detroit Electric skal gjenoppstå kunne vi fortelle for fem år siden, med et bilde av en ganske fantasifull bil.
Nå har vi fått en ny teaser og beskjed om at bilen skal debutere på Shanghai-utstillingen i slutten av april.
Videre får vi vite at den skal produseres i Michigan, at det skal skapes 180 arbeidsplasser i løpet av dette året og at hovedkvarteret skal befinne seg i 17. etasje i den legendariske Fisher-bygningen i hjertet av Detroit. (Inn i Fisher Building omtrent samtidig med at Fisker gir opp sin elektriske drøm– det er da et underlig sammentreff?)
Den første modellen skal bli en sperre-øya-opp type. En toseters sportsbil om hvilken vi ikke vet mer enn at den har «klasseledende drivverk-teknologi for elektriske kjøretøy».
Og samtidig som den lanseres skal det presenteres en samarbeidsavtale mellom Detroit Electric og det de kaller «en global bilprodusent».
(Det er kanskje en grunn til at den skal lanseres i Shanghai og ikke i New York?)
Etter den første modellen, og avtalen om samarbeid, vil det i første runde komme to andre «høyytelsesmodeller» som skal i produksjon i løpet av neste år.
Michigan Economic Development Corporation (en slags lokal Innovasjon Norge) har deltatt frem mot lanseringen, hvilket i hvert fall betyr at det er formulert en forretningsplan. Og den antyder blant mye annet en årlig produksjonskapasitet på 2.500 biler.
Jeg går ut fra at Nye Detroit Electric i hvert fall har ett klart mål. Forgjengeren hadde en rekke prominente kunder, Thomas Alva Edison, Mamie Eisenhower, John D. Rockefeller og kona til Henry Ford, Clara, blant mange andre. Om de nye ikke kan klare å skaffe et like berømt referansegrunnlag, burde de i hvert fall ta sikte på produksjonsrekord.
Rundt 15.000 biler ble laget av det gamle Detroit Electric, langt mer enn noen andre elbilfabrikker greide. Det er jo et tall som bør knuses dersom man mener dette på alvor.
Og den nye norske importøren (i gamle dager ble den importert av en i Bergen og en i Christiania – som annonsen fra 1918 viser) bør sikte på en annen rekord. Jeg har ikke funnet spor av mer enn et dusin solgte biler av dette merket. (I 1921 var ikke flere enn 5 av dem fremdeles registrert). Den rekorden bør vel også slås?
Vi er tilbake med mer når det er mer – i hvert fall ved Shanghai-tider.