-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Nye Lincoln-aktiviteter
Sammen med vokale forsøk på å blåse liv i Lincoln-navnet igjen, slapp Ford det første bildet av den nye Aviator som skal debutere i Detroit i januar som en 2007-modell.
Det var i forbindelse med Zephyr-debuten at den nye Aviator og Lincoln-navnets fremtid kom opp. Det er vel ingen som har tall på hvor mange ganger Ford har forsøkt å gjenoppfriske Lincoln, en gang var det det mest solgte luksusbilmerket i USA. I dag ikke bare selger det nesten ikkeno, salget har også sunket 10 prosent fra nesten ikkeno i år. Konkret: færre enn 100.000 biler i fjor - Volvo solgte flere!
Elena Ford, kusine av Bill jr. og sjef for denne merkevaredelen, innrømmer gladelig at vi har nok både snublet og tatt feil av veien men satser på Peter Horbury. Det er alltid produktet selv som får deg tilbake på plass sier hun, og regner med at den engelskfødte designeren med kontroll over all Nord-Amerika design, skal klare å bruke den samme tryllestaven som han viftet med da han kom til Volvo.
De som var der sier at Horbury ikke akkurat var sprettende entusiastisk over den nye Zephyr – den bilen var omtrent ferdig da han kom dit for 20 måneder siden, men at Aviator er mye mer hans bil. Mindre, slankere og åpenbart mer effektive i alt de gjør (og forbruker) er hans oppskrift, samtidig som han vil favne det som var gamle dagers utvilsomme Lincoln-spirit.
Ved denne samlingen ble det ikke sagt noe om mekanikken, men man vet fra tidligere at dette blir den samme bilen som Mazda RX8 og Fords Edge og at Murano og Lexus RX blir de konkurrentene det skal kjempes sterkest mot. Man regner også med 245 hk V6 og 4x4 for den høyest spekkede Aviator.