-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Følger evolusjonstradisjonen
Ny generasjon E-Klasse, ikke til Norge
Mercedes lanserer sjette generasjon E-Klasse. Det blir den siste med fossile drivlinjer, men den populære taxi-modellen er ikke aktuell for elbillandet Norge.
Mercedes går forsiktig frem når de fornyer sine klassiske volumselgere, så designmessig har nye E-Klasse så mye til felles med sine forgjengere at folk flest kan få problem med å skille den fra forgjengeren. Den har også klare likhetstrekk med lillebror C-Klasse og storebror S.
Også formatet er tilnærmet likt med forgjengeren – med målene 495x188x148 cm over en akselavstand på 296 cm er den bare ubetydelig større enn modellen den erstatter.
Bagasjerommet har en kapasitet på 540 liter som reduseres til 370 liter i de ladbare hybridene hvor batteriet «stjeler» det mellomværende.
Inspirert av elbilene får E-Klasse nye digitale muligheter, som kjøp av tilleggsfunksjoner og oppdateringer via skyen (OTA). Mercedes sier de har fokusert mer på software enn på hardware installert i bilen, og nye funksjoner kan enkelt legges til i fremtiden.
Innendørs er alt nytt med inntil tre digitale skjermer – en 12,8-tommer for instrumentene, en 14,4-tommer for infotainment og en tredje skjerm på 12,3 tomme lokalisert foran passasjersetet for underholdning og navigasjon. Her kan passasjeren hente frem filmer eller spill som tidtrøyte under reisen.
I første runde leveres nye E-Klasse kun med firesylindrede motorer og mildhybrid teknologi, samt som ladbare hybrider med inntil 115 kilometer elektrisk rekkevidde. Samtlige har 9-trinns automatkasse som standard.
Alternativene er som følger:
- E 200 med 204 hk / 320 Nm
- E 220 d med 197 hk / 440 Nm
- E 220 d 4Matic med 197 hk / 440 Nm
- E 300 e med systemeffekt på 312 hk / 550 Nm
- E 300 e 4Matic med systemeffekt på 312 hk / 550 Nm
- E 400 e med systemeffekt på 380 hk / 550 Nm
Siden vil det komme flere varianter, inkludert toppmodeller fra AMG samt stasjonsvogn og All Terrain-utgaver. I Norge vil alternativet for dem som ønsker en E-Klasse være elbilen EQE.